لیست پرونده ها
پانزدهمین دوره همایش بانوان قرآن‌پژوه تعداد اخبار:36
پانزدهمین همایش بین المللی بانوان قرآن پژوه آذرماه سال جاری در مشهد مقدس برگزار می شود.

پیشنهادهای دو بانوی افغان و عراقی به بانوان قرآن‌پژوه

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ بانوی برگزیده بخش بین‌الملل پانزدهمین همایش بانوان قرآن‌پژوه ضمن ارائه پیشنهادهایی به منظور برگزاری هرچه بهتر این همایش، گفت: بی‌توجهی در به‌کارگیری تنوع مباحث دینی در امر آموزش به جوانان و نوجوانان و حتی کودکان منجر به افزایش دین‌گریزی جوانان شده است و باید برای جذب آنان نوع بیان ما از دین متفاوت باشد.
یک پژوهشگر قرآن تأکید کرد:

جایگاه مطالعات میان‌رشته‌ای در پیشرفت قرآن‏‌پژوهی

گروه اندیشه ــ یک پژوهشگر قرآنی با اشاره به عوامل پیشرفت قرآن‌پژوهی گفت: یکی از راهکارهای عملی پیشرفت قرآن‌پژوهی توجه به جنبه‌های مطالعات بین‌رشته‌ای، ارتباط میان پژوهشگران سایر رشته‌ها با مراکز قرآن‌پژوهی و توجه ویژه به جنبه‌های ناشناخته ابعاد اعجاز علمی قرآن است؛ زیرا امروزه زبان علم تجربی برای بسیاری از افراد قابل قبولتر است.

غبارروبی حرم مطهر رضوی به همت بانوان قرآن پژوه

رواق حضرت زهرا(س) در حرم مطهر رضوی به همت بانوان قرآن پژوه شرکت کننده در پانزدهمین همایش بانوان قرآن پژوه امروز ۹ آذرماه غبارروبی شد.

غبارروبی رواق حضرت زهرا(س) حرم رضوی؛ پایان‌بخش همایش بانوان قرآن‌پژوه

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ پانزدهمین همایش بین‌المللی بانوان قرآن‌پژوه با برگزاری مراسم نمادین غبارروبی رواق حضرت زهرا(س) واقع در صحن آزادی حرم مطهر رضوی به کار خود پایان داد.

ورود بانوان قرآن‌پژوه به مشهد مقدس

بانوان فعال در عرصه قرآنی از سراسر کشور امروز چهارشنبه 7 آذرماه برای شرکت در مراسم پانزدهمین همایش بین‌المللی بانوان قرآن‌پژوه وارد مشهد مقدس شدند و در بدو ورود مورد استقبال خادمان حرم مطهر رضوی قرار گرفتند.

پانزدهمین همایش بین‌المللی بانوان قرآن‌پژوه

پانزدهمین همایش بین‌المللی بانوان قرآن پژوه در دو نوبت صبح و عصر امروز، ۸ آذرماه در تالار قدس رضوی کتابخانه مرکزی حرم مطهر امام رضا(ع) با حضور جمع کثیری از بانوان قرآن‌پژوه و مسئولان و شخصیت‌های علمی برگزار شد.
در حاشیه پانزدهمین همایش بانوان قرآن پژوه بحث شد؛

وجه تمایز مرحوم احمدی، انجام کار اساسی در حل مسائل جامعه بود

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ در میزگردی به مناسبت بزرگداشت حجت‌الاسلام احمدی در همایش بین‌المللی بانوان قرآن پژوه که در مشهد مقدس برگزار شد، به ضرورت انجام کار قرآنی در جامعه به منظور بسط زندگی قرآنی اشاره و بیان شد: چیزی که باعث تمایز و تفاوت مرحوم احمدی با سایرین است این بود که همه چیز را کنار می‌گذاشت و در پی رفع مشکلات جامعه گام برمی‌داشت.
با تقدیر از 15 بانوی قرآنی برگزیده از ایران؛

سه بانوی عراقی و یک بانوی قرآنی افغان تجلیل شدند

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ در همایش بین‌المللی بانوان قرآن پژوه از 15 بانوی ایرانی و 4 بانوی برگزیده قرآنی از دو کشور عراق و افغانستان در جوار مرقد مطهر علی‌بن موسی‌الرضا(ع) تجلیل شد.
سیدعباس صالحی:

انقلاب اسلامی مسیر جدیدی برای بانوان گشود

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به پانزدهمین همایش بین‌المللی بانوان قرآن پژوه که در مشهد در حال برگزاری است، آورده است: انقلاب اسلامی فضای پرشتابی برای فعالیت‌های قرآنی بانوان ایجاد کرد؛ تأثیر قرآن به وسیله بانوان در خانواده و جامعه، بیشتر روشن می‌شود.
محمدباقر قالیباف:

فرهنگ قرآنی در جامعه تقویت شود/ تربیت جوامع از مهم‎ترین تأکیدات قرآن کریم

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ محمدباقر قالیباف در حاشیه همایش بین‌المللی بانوان قرآن‌پژوه و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تربیت جامعه و انسان‌ها در همه ابعاد اجتماعی از مهم‌ترین تأکیداتی است که در قرآن کریم بیان شده است.
حجت‌الاسلام رئیسی در همایش بانوان قرآن‌پژوه:

غرب متهم اول تضییع حقوق زنان است

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ تولیت آستان قدس رضوی در همایش بین‌المللی بانوان قرآن‌پژوه غرب را متهم ردیف اول زایل کردن حقوق زنان دانست و گفت: رویکرد آسیب‌زای غربی مناسب برای نگریستن به مسائل زنان نیست. امروز جمهوری اسلامی مدعی برافراشتن پرچم دفاع از حقوق زنان است.
آیت‌الله جعفر سبحانی:

بانوان در حفظ و ترویج آیات الهی نسبت به آقایان پیشی گرفته‌اند

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ آیت‌الله جعفر سبحانی در پیامی به مناسبت برگزاری پانزدهمین همایش بین‌المللی بانوان قرآن‌پژوه اظهار کرد: هم‌اکنون اقبال بانوان به حفظ آیات الهی نسبت به آقایان بسیار پیشی گرفته و آمار‌هایی که مراکز قرآنی کشور منتشر می‌کنند حاکی از این گرایش گسترده بانوان به قرآن کریم است و این مهم جای شکر الهی دارد.
در مشهد مقدس؛

پانزدهمین همایش بین‌المللی بانوان قرآن‌پژوه آغاز شد

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ پانزدهمین همایش بین‌المللی بانوان قرآن پژوه صبح امروز، هشتم آذرماه، در تالار قدس رضوی کتابخانه مرکزی حرم مطهر امام رضا(ع) با حضور جمع کثیری از بانوان قرآن‌پژوه و مسئولان و شخصیت‌های علمی آغاز به کار کرد.
در نشست شورای سیاست‌گذاری همایش بانوان قرآن‌پژوه مطرح شد؛

اهمیت استقرار پایگاه پایان‌نامه‌های قرآنی در تهران

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ عضو شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر لزوم استقرار پایگاه قرآنی در شهر تهران، بیان کرد: در شهر قم چنین پایگاهی وجود دارد، اما اگر بتوانیم در تهران نیز چنین مرکزی را دایر کنیم، اقدام ارزنده‌ای خواهد بود، زیرا در حال حاضر کتابخانه تخصصی قرآن در تهران وجود ندارد.
ابوالقاسمی اعلام کرد:

ویژه‌برنامه‌ رادیو قرآن برای معرفی بانوان قرآن‌پژوه

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیر رادیو قرآن گفت: یکی از رسالت‌های خطیر رادیو قرآن در شرایط فعلی پوشش فعالیت‌های قرآنی کشور است که در این راستا به اطلاع‌رسانی همایش بانوان قرآن‌پژوه خواهیم پرداخت.

تفاوت‌های تذهیب و تشعیر؛ هنرهای تزئینی قرآن و ادعیه

گروه هنر ــ تذهیب و تشعیر به عنوان دو هنر زیرمجموعه شاخه نگارگری معمولاً در حاشیه‌سازی و تزئین صفحات قرآن و ادعیه به کار می‌روند اما با این وجود تفاوت‌هایی در ماهیت و شیوه اجرای آنها وجود دارد.
برگزیده همایش بانوان قرآن‌پژوه خواستار شد:

تجلیل از بانوان قرآنی همراه با اختیاراتی برای انجام اقدامات بزرگ‌تر

گروه چهره‌ها ــ اعظم غلامی، برگزیده پانزدهمین دوره همایش بانوان قرآن‌پژوه، با تأکید بر اینکه اینگونه تکریم‌ها کافی نیست، گفت: در کنار تشویق باید به بانوان برگزیده این همایش اجازه داده شود تا به انجام کارهای بزرگ‌تر اقدام کنند و مشکلات فعالیت آنان را در این باره برطرف کرد.
هنرمند حاضر در همایش بانوان قرآن‌پژوه بیان کرد:

کتابت قرآن؛ بزرگ‌ترین آرزوی بانوی خوشنویس

گروه هنر ــ آثار متعددی را با استفاده از خط نستعلیق کتابت کرده‌ام که از جمله مهم‌ترین آن‌ها وصیت‌نامه امام(ره) و خطبه هَمام حضرت علی(ع) است با وجود این قصد دارم کل قرآن را کتابت کنم که اجرای این ایده یکی از بزرگ‌ترین آرزوهای من است.
برگزیده همایش بانوان قرآن‌پژوه تصریح کرد:

احساس نیاز به مفاهیم؛ نخستین گام برای انس با قرآن

گروه اندیشه ــ معصومه‌السادات حسینی میرصفی پژوهشگر برگزیده پانزدهمین دوره همایش بین‌المللی بانوان قرآن‌پژوه گفت: احساس نیاز به آموزه‌های قرآنی نخستین گام برای انس و الفت با قرآن است و اگر در برنامه‌های تربیتی خانواده و جامعه این احساس نیاز به خوبی تبیین شود، این عطش در زندگی انسان معاصر پررنگ‌تر جلوه می‌کند.
پژوهشگر قرآنی مطرح کرد:

ضرورت پرهیز از موازی‌کاری در پژوهش‌های قرآنی

گروه اندیشه ــ یک پژوهشگر قرآنی ضمن اشاره به حوزه‌های مغفول‌مانده در عرصه مطالعات قرآنی، که از جمله آن‌ها رویکردهای بین‌رشته‌ای قرآن و بررسی مطالعات قرآنی مستشرقان است، از تمرکز مؤسسات قرآنی بر یک موضوع انتقاد کرد و گفت: بر اثر تداوم این رویکرد، برخی از مسائلی که در جامعه امروزی مطرح است مورد غفلت واقع می‌شود.
پژوهشگر قرآنی مطرح کرد:

کاربست دستاوردهای زبان‌شناسی در مطالعات کتب مقدس

گروه اندیشه ــ نرجس توکلی، پژوهشگر قرآنی، با تأکید بر توجه مراکز علمی دنیا به علم زبان‌شناسی و مطالعات بین ادیانی در حوزه قرآن و کتاب مقدس، دو حوزه را موضوعات مغفول‌مانده مطالعات قرآنی کشور دانست که می‌توان با توجه به آن‌ها به فهم بهتر و دقیق‌تر آموزه‌های قرآن و حدیث دست یافت.
یک قرآن‌پژوه بیان کرد:

تربیت و خانواده؛ حوزه‌های مغفول در پژوهش‌های قرآنی

گروه اندیشه ــ عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در پژوهش‌های قرآنی حوزه‌هایی مغفول مانده تأکید کرد: حوزه‌های تربیت و خانواده بیش از بقیه مغفول مانده و باید بیش از پیش به آن‌ها توجه کرد.
مدیر مرکز بانوان قرآن‌پژوه:

جمعی از بانوان فرهیخته آغازکننده تفسیر گروهی قرآن باشند

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیر مرکز فرهنگی بانوان قرآن‌پژوه با بیان اینکه تا‌کنون بانوان فرهیخته و مفسر قرآن کریم به ارائه تفسیری گروهی از قرآن اقدام نکرده‌اند این امر را از موارد مغفول‌مانده فعالیت‌های قرآنی کشورمان دانست و حمایت این مرکز را از عملیاتی شدن نگارش چنین تفسیری اعلام کرد.
حجت‌الاسلام عبداللهیان خبر داد:

تکریم از 20 بانوی قرآنی در پانزدهمین همایش بانوان قرآن‌پژوه

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ دبیر علمی همایش‌های بانوان قرآن‌پژوه از تکریم بیست بانوی قرآن‌پژوه اعم از بانوان ایرانی و خارجی در پانزدهمین دوره این همایش خبر داد.
عیسی علیزاده پیشنهاد داد:

بخش دانشجویی همایش بانوان قرآن‌پژوه به سازمان قرآنی دانشگاهیان واگذار شود

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گفت: با توجه به تخصص سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور در برنامه‌ریزی و اجرای رویدادهای دانشجویی با رویکرد قرآنی، پیشنهاد می‌دهم که بخش دانشجویی همایش بانوان قرآن‌پژوه در حوزه بانوان به این سازمان واگذار شود.
سیدعباس صالحی بیان کرد:

همایش بانوان قرآن‌پژوه؛ نماد توفیق‌ انقلاب اسلامی در حوزه زنان

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست شورای سیاست‌گذاری پانزدهمین دوره همایش بانوان قرآن‌پژوه با اشاره به اینکه در حوزه فعالیت‌های قرآنی پس از انقلاب، اتفاقات بسیار خوبی رخ داده است، گفت: از جمله این حوزه‌ها همایش قرآنی است که به یکی از نمادهای توفیق‌ نظام جمهوری اسلامی تبدیل شده است.
عبداللهیان خبر داد:

اعلام جزئیاتی از همایش بانوان قرآن‌پژوه / پانزدهمین دوره در مشهد

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ دبیر علمی همایش بانوان قرآن‌پژوه ضمن بیان برخی جزئیات از پانزدهمین دوره این همایش گفت: همایش بانوان قرآن‌پژوه آذرماه امسال در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.
زینب رجبی دوانی:

همایش بانوان قرآن‌پژوه پیوندی میان هنرمندان و عرصه پژوهش هنر باشد

گروه هنر ــ غیر از گروهی که بیشتر شرکت‌کنندگان همایش هستند این رویداد آنچنان که باید و شاید به مردم معرفی نشده و رسانه ملی می‌‎تواند این همایش را تبلیغ کند تا سبب ایجاد انگیزه بیشتر در میان فعالان آن و پیوند میان حوزه پژوهش هنر و هنرمندان شود.
حاجی‌مقصودی:

تشویق بانوان قرآنی تبدیل به حمایت نشود، کم‌اثر است/ «بانو مجتهده امین»؛ الگوی همیشگی‌ام

گروه چهره‌ها ــ قاری و پژوهشگر قرآنی که در پانزدهمین همایش بانوان قرآن‌پژوه مورد تجلیل قرار می‌گیرد گفت: این گونه تکریم‌ها کافی نیست، این تشویق‌ها هنگامی که ادامه پیدا نمی‌کند و تبدیل به حمایت نمی‌شود کم‌اثر است. معتقدم باید حمایت‌های بعدی هم باشد و فقط به این تشویق‌ها اکتفا نشود.
یک حافظ کل قرآن تأکید کرد:

ضرورت سواد قرآنی کادر اجرایی مؤسسات و تشکل‌های مردمی/ اهتمام بانوان به تدبر در قرآن؛ زمینه گرایش جامعه به سمت تعالی

گروه چهره‌ها ــ حافظ کل قرآن از استان فارس گفت: با معرفی بانوان قرآنی در سطح جامعه می‌توان زمینه انس بیشتر را با قرآن فراهم کرد؛ چنانکه مقام معظم رهبری بر معرفی قرآنیان همراه با مقام‌ها و رتبه‌های آن‌ها تأکید داشته‌اند و از سوی دیگر تشویق کردن قرآن‌آموزان زمینه خوبی برای ثباتشان در این راه است.‌
پیشکسوت هنر سوزن‌دوزی:

امیدوارم هنرجویانم شرکت‌کنندگان آینده همایش بانوان قرآن‌پژوه باشند/تبلیغات وسیع نیاز اصلی همایش

گروه هنر ــ ناهید معقولی از هنرمندان پیشکسوت شرکت‌کننده در همایش بانوان قرآن‌پژوه گفت: با وجود سوابقی که من در هنر سوزن‌دوزی دارم اما شرکت در این همایش انگیزه مضاعفی در من ایجاد می‌کند تا آنجا که می‌توانم هنرجویانی کارآمدتر برای حضور در ادوار آتی آن تربیت کنم.
دژبرد تأکید کرد:

تجلیل از بانوان قرآنی؛ ارائه الگو به نسل سوم و چهارم

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ سرپرست مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی گفت: معرفی بانوان قرآنی موفق و شناساندن آنان در میان انبوه جامعه بانوان براساس معیارهای لازم از سویی می‌تواند به نسل‌های سوم و چهارم الگو ارائه کند و از سویی دیگر نیز به تبیین، ترویج و اشاعه فرهنگ قرآن و اهل‌بیت(ع) کمک کند.
اسکینی، برگزیده همایش بانوان قرآن‌پژوه:

توجه به بانوان قرآنی در تجلیل یک‌روزه خلاصه نشود/ قدردان مشوقانم هستم

گروه چهره‌ها ــ شهناز اسکینی قاری روشندل کشورمان است که با بیش از 18 رتبه کشوری معتقد است که تالی و قاری قرآن باید اثرگذار باشد، به‌ گونه‌ای که دیگران را به سمت قرآن بکشاند.
حجت‌الاسلام عبداللهیان:

خاطره‌ای از خاص‌ترین دوره همایش بانوان قرآن‌پژوه/ مرحوم حجت‌الاسلام «احمدی» همایش را فراجناحی پیش می‌برد

گروه فعالیت های قرآنی ــ دبیر اجرایی همایش بانوان قرآن‌پژوه با اشاره به اینکه خاص‌ترین و متفاوت‌ترین دوره این همایش دوره هفتم آن بوده است به بیان خاطره از آن دوره پرداخت و در ادامه جایگاه و نقش مرحوم حجت‌الاسلام احمدی را در اعتلای همایش بانوان‌ قرآن‌پژوه تشریح کرد.
صبح فردا در مشهد؛

15 ایرانی و 4 خارجی در همایش بانوان قرآن‌پژوه تجلیل می‌شوند

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ پانزدهمین همایش بین‌المللی بانوان قرآن‌پژوه صبح فردا با محوریت قرآن و امام جواد(ع) و با تجلیل از 15 بانوی فعال قرآنی ایرانی و 4 خارجی به همت مرکز فرهنگی بانوان قرآن‌پژوه در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

نگاهی به زندگینامه مرحوم حجت‌الاسلام احمد احمدی + تایم‌لاین

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین احمد احمدی، دبیری چهارده دوره همایش بین‌المللی بانوان قرآن‌پژوه را برعهده داشت و فردا، هشتم آذرماه این همایش بدون حضور این فیلسوف و پژوهشگر قرآنی برگزار می‌شود.