کد خبر: 1423742
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۷
گروه سلامت: دبیر جشنواره محیط زیست در آموزه‌های رضوی استان تهران از برگزاری سومین دوره این جشنواره طی ۶ تا ۱۶ شهریور‌ سال‌ جاری در منطقه ۵ کشور خبر داد.

امین افتخار، مشاور مدیرکل و دبیر جشنواره محیط زیست در آموزه‌های رضوی استان تهران در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) با بیان این مطلب اظهار کرد: سومین جشنواره محیط زیست در آموزه‌های رضوی در منطقه 5  کشور امسال در دهه کرامت برگزار خواهد شد.

آموزه‌های دینی و سیره رضوی جهت پاسداشت از منابع‌طبیعی

وی افزود: در منطقه 5 کشوری منابع طبیعی، استان‌های قم، تهران، قزوین، البرز، مازندران، گیلان و مرکزی حضور داشته و تلاش خواهند کرد با استفاده از آموزه‌های دینی و سیره رضوی در راستای احیا و پاسداشت از منابع‌طبیعی گام بردارند.

افتخار بیان کرد: سال اول جشنواره محیط زیست و آموزه‌های رضوی استان تهران میزبان و دبیری جشنواره در منطقه 5 کشوری را بر عهده داشت.

برترین راه توسعه حمایتی از محیط زیست

دبیر جشنواره محیط زیست در آموزه‌های رضوی استان تهران جلب نگرش جامعه نسبت به فرامین دینی و سیره بزرگان در قبال محیط زیست را برترین راه توسعه حمایتی از محیط زیست معرفی و اظهار کرد: مهمترین هدف از برگزاری مستمر این جشنواره الگو پذیری از معارف دینی و سیره امامان به منظور اصلاح رفتارهای محیط زیستی جامعه و تقویت بنیان‌های اجتماعی در نظر گرفته شده است.

وی جلب مشارکت مردم در موضوعات زیست محیطی را یکی دیگر از محورهای مورد نظر و مورد بحث در این جشنواره بیان کرده و ابراز داشت: سعی شده است تا با برگزاری این نوع جشنواره‌ها نظرات مردم را به سمت حمایت از منابع طبیعی با استفاده از دستورات دینی جلب کرد.

افتخار اشاره کرد: این جشنواره در سه بخش اصلی، فرعی و ویژه برگزار خواهد شد که در بخش ویژه که مهم‌ترین بخش جشنواره به شمار می‌رود مقالات با رویکرد دینی و مذهبی شرکت داده خواهند شد.

مشاور مدیرکل محیط زیست استان تهران با بیان اینکه شرکت در این جشنواره برای همگان آزاد بوده تصریح کرد: محورهای موضوعی آثار باید بر روی شاخصه‌ها و المان‌های محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی و محیط زیست انسانی با تکیه بر عناصر آب، خاک، هوا و نقش انسان در صیانت و حفاظت از محیط زیست تکیه داشته باشد.

زمان برگزاری جشنواره

وی گفت: سومین جشنواره محیط زیست در آموزه‌های رضوی از سری برنامه‌های دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) 6 تا 16 شهریور ماه سال‌جاری در 5 منطقه بزرگ  سراسرکشور برگزار خواهد شد.

گفتنی است علاقه‌مندان می‌توانند آثار و مقالات خود را به نشانی www.tehran-doe.ir  ارسال کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: