کد خبر: 1456316
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۳ - ۱۴:۵۳
گروه اجتماعی: کلنگ باغ موزه دفاع مقدس ملایر با حضور مسئولان این شهرستان، معاون استاندار همدان و اعضای شورای اسلامی ملایر به زمین زده شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از همدان، محمودرضا عراقی، معاون عمرانی استانداری همدان سه‌شنبه، هشتم مهرماه در مراسم کلنگ‌زنی باغ موزه دفاع مقدس ملایر اظهار کرد: تغییر مسیر تاریخی که شهدای دفاع مقدس برای ما رقم زدند را باید به جهانیان معرفی کنیم.

وی افزود: هنوز نتوانسته‌ایم جلوه‌های کوچکی از ایثار، رشادت و جان‌فشانی‌های شهدا را با نظم و نثر نشان دهیم و در جهانی که به سمت مدرن‌تر شدن پیش می‌رود، وظیفه ما را نسبت به اهداف و آرمان‌های شهدا سنگین‌تر می‌کند.

معاون عمرانی استاندار همدان خاطرنشان کرد: همچنین باید افتخار آفرینی شهدا را به مردم سراسر جهان نشان دهیم که در هشت سال دفاع مقدس از خود گذشتند تا انقلاب و نظام ماندگار باشد.

در ادامه این مراسم رضایی، شهردار ملایر نیز گفت: با همفکری اعضای شورای شهر و فرماندار ملایر، باغ موزه دفاع مقدس را با توجه به پیوسته بودن آن با بام ملایر و نزدیکی به مساکن مهر در مجموعه تفریحی و توریستی جهان کوچک احداث شود.

وی با بیان اینکه پنج هکتار از مجموعه جهان کوچک برای احداث باغ موزه دفاع مقدس در نظر گرفته شده، عنوان کرد: هزینه این پروژه در فاز نخست 10 میلیارد ریال پیش بینی شده است و در آن ادوات جنگی، المان‌های دفاع مقدس، آثار شهدا، یادمان‌هایی به‌منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و سالنی برای نصب آثار شهدا ایجاد می‌شود.

رضایی بیان کرد: همچنین با رایزنی‌های انجام شده با سفارت چند کشور قرار بر این شد که 139 المان شاخص در کشورهای مختلف در مجموعه جهان کوچک نصب شود که تاکنون 30 اثر آن ساخته و در حال نصب است.

شهردار ملایر گفت: در کنار این المان‌ها، با احداث باغ موزه دفاع مقدس در نظر داریم یاد و خاطره 1100 شهید شهرستان ملایر را نیز با ساخت یادمان‌هایی گرامی داشته و به نمایش بگذاریم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: