کد خبر: 2605215
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۲
گروه بين‌الملل: شهر مسكو با 2 ميليون مسلمان، بيشترين تعداد مسلمانان را در ميان شهرهای اروپايی دارد اما با وجود اين در روز عيد سعيد قربان، ده‌ها هزار مسلمان جانمازهای خود را در خيابان‌های سرد مسكو پهن كردند كه البته امسال مانند سال گذشته با بارش برف و باران مواجه نبود.
به گزارش خبرگزاری بين‌المللی قرآن (ايكنا) به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی «The Jakarta Post»، «عبدالباری سلطان‌اف»، مسلمان روس اهل تاتارستان گفت: تنها 4 مسجد در سراسر مسكو وجود دارد در حاليكه هر منطقه نياز به مساجد، مدارس اسلامی و امامان جماعت دارد تا مسلمانان بتوانند اعمال عبادی خود را انجام دهند.
كليسای ارتدكس روسيه كه در حال ساخت 200 كليسای جديد در مسكو است، اجازه ساخت يك مسجد جديد برای مسلمانان را صادر نمی‌كند و كرملين نيز ساخت مساجد جديد در مسكو را ممنوع كرده است.
«سرگئی سوبيانين»، شهردار مسكو نيز قول داده است كه هيچ مسجد جديدی در مسكو ساخته نخواهد شد.
وی مدعی است كه مسلمانان كه در اعياد اسلامی در خيابان‌ها نماز می‌خوانند عمدتاً كارگران مهمان از كشورهای آسيای مركزی هستند كه در نهايت به كشور خود باز خواهند گشت.
سوبيانين به تازگی اعلام كرد: مشخص شده كه مسلمانان نمازگزار، جزء شهروندان نيستند و مهاجرانی هستند كه برای كار به روسيه آمده‌اند. تنها 10 درصد اين جماعت مسلمانان روس هستند و اين مساجد برای آن‌ها ساخته شده است. پليس روسيه مهاجران را دستگير می‌كند.
سياستمداران خواستار ممنوع شدن فروش مسكن به اتباع خارجی و اعمال محدوديت برای صدور ويزا برای كشورهای اسلامی هستند.
تحليلگران معتقدند كه تبعيض عليه مهاجران نوع جديدی از «پوگروم» يا آزار و اذيت گروه‌های دينی در روسيه است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: