کد خبر: 2925778
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۷
گروه دانشگاه: وزارت علوم و بنیاد بین‌المللی فرهنگی ـ هنری امام رضا(ع) با هدف ترویج و اعتلای فرهنگ رضوی در دانشگاه‌ها تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، تفاهم‌نامه وزارت علوم و بنیاد بین‌المللی فرهنگی ـ هنری امام رضا(ع) با هدف ترویج و اعتلای فرهنگ رضوی در دانشگاه‌های سراسر کشور و در 9 بند و 15 ماده توسط دکتر سیدضیا هاشمی، معاون فرهنگی و احتماعی وزارت علوم و دکتر سیدجوادجعفری مدیرعامل بنیاد فرهنگی و هنری امام رضا(ع) به امضا رسید.
دکتر سید‌ضیاهاشمی، معاون فرهنگی  و اجتماعی وزارت علوم دراین مراسم در سخنانی اظهار کرد: ما نیاز به نهضتی برای ترویج فرهنگ رضوی در کشور داریم و یکی از افتخارات ما این است که حرم امام‌ رضا(ع) در کشور ما قرار دارد و با توجه به این ظرفیت می‌توان در این حوزه کارهای بسیار بزرگی انجام داد.
معاون وزیر علوم گفت: یکی از برنامه‌هایی که در این راستا برگزار می‌کنیم جشنواره فرهنگی ـ هنری امام رضا(ع) است که قرار شده دانشگاه‌ها نیز نقش پررنگی در آن داشته باشند.
دکتر هاشمی افزود: حوزه دوم کار ما در این راستا توسعه کانون‌های فرهنگی دینی و رضوی است که هم به بحث زیارت و هم به بحث توسعه علمی و دینی فرهنگ رضوی می‌پردازد و ان‌شاءالله این کانون‌ها مراکزی برای تقویت فرهنگ دینی باشد.
وی گفت: راه‌اندازی اردوها و کانون‌های زیارتی دانشجویان از نقاط مختلف کشور به سمت حرم امام رضا(ع) یکی دیگر از برنامه‌هایی است که در این راستا انجام خواهد شد.
معاون وزیر علوم افزود: یک و نیم میلیارد تومان اعتبار برای این برنامه‌ها در نظر گرفته شده که یک سوم آن سهم معاونت فرهنگی و مابقی آن سهم دانشگاه‌ها و بنیاد فرهنگی هنری امام رضا(ع) است.
وی در خاتمه با بیان اینکه این فعالیت‌ها نباید مختص به دانشگاه‌های بزرگ باشد، افزود: دانشگاه‌های سراسر کشور باید در این مسیر درگیر باشند.
همچنین در این مراسم دکترسیدجوادجعفری، مدیرعامل بنیاد فرهنگی و هنری امام رضا(ع) نیزبا اشاره به برگزاری سیزدهمین جشنواره امام رضا(ع) گفت: در برگزاری این جشنواره در سال‌های قبل همکاری‌هایی با دانشگاه‌‌های استان خراسان رضوی وجود داشت ولی ما می‌خواستیم که این کار به‌صورت ملی انجام شود و امسال با پیگیری‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم این کار انجام شد و دانشگاه‌های بیشتری در این جشنواره حضور پیدا خواهند کرد.
وی افزود: ان‌شاءالله بتوانیم از ظرفیت‌های عظیمی که در دانشگاه‌ها وجود دارد برای تعمیق بخشیدن به فرهنگ رضوی استفاده کنیم.
یادآور می‌شود، در راستای این تفاهم نامه 16 برنامه هنری ـ فرهنگی در 15 دانشگاه کشور در حال اجراست که اجرای نمایشنامه، کتابخوانی، هنرهای تجسمی، ادبیات داستانی رضوی، سبک زندگی رضوی، کرسی‌های آزاد اندیشی و مناظره‌های رضوی ، نواهای رضوی و فضای مجازی از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که در قالب این تفاهم‌نامه در حال اجرا در دانشگاه‌هاست.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: