کد خبر: 2941567
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۸
گروه هنر: طی روزهای ۱۹ تا ۲۲ اسفندماه جاری، همایش ملی شاعران آئینی جنوب کشور به میزبانی شهرستان جهرم برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، همایش ملی شاعران آیینی جنوب کشور طی روزهای 19 تا 22 اسفندماه جاری در شهرستان جهرم در منطقه یادمان یاس کبود برگزار می‌شود.
ایوب پرندآور، دبیر اجرایی این همایش امروز، 16 اسفند در جمع خبرنگاران گفت: همایش مذکور به منظور رشد و ارتقای شاعران منطقه جنوب کشور و با همکاری مجمع شاعران اهل بیت(ع) و یادمان یاس کبود برگزار خواهد شد.
وی افزود: در این همایش حدود 110 نفر از شاعران جوان آیینی از هشت استان جنوبی کشور حضور خواهند داشت که به مدت سه روز در قالب کارگاه¬های تخصصی با تکنیک¬ها و مهارت¬های سرودن شعر برای خاندان اهل بیت(ع) آشنا خواهند شد.
پرندآور با اشاره به موضوع‌های این کارگاه‌ها عنوان کرد: در این همایش کارگاه¬هایی با موضوعاتی متنوعی همچون محتوا در شعر اهل بیت(ع)، مقتل شناسی، نوحه و سبک، زبان شعر، شعر جوان، شعر هیئت با حضور اساتید برجسته حوزه و دانشگاه برای شاعران جوان اجرا می‌شود.
وی همچنین به سخنرانان این همایش اشاره کرد و گفت: محمدرضا سنگری، جواد حیدری مسئول مجمع شاعران اهل بیت(ع)، حجت‌الاسلام رضا جعفری، حجت‌الاسلام محسن حنیفی، سعید بیانکی، محمدرضا رستگار، غلامرضا شکوهی، سیدمهدی حسینی، مهدی امین فروغی و محمد سهرابی از اساتید این همایش خواهند بود.
این شاعر آیینی کشور خاطر نشان کرد: دیدار شاعران جوان با امام جمعه، یازدهمین شب شعر ملی فاطمی، زیارت حضرت فضل‌بن موسی(ع) و سایر امامزادگان، هم‌اندیشی شاعران با حضور شاعران برجسته پیشکسوت و شرکت در کارگاه¬های تخصصی از دیگر برنامه¬های همایش ملی شاعران آیینی کشور خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: