کد خبر: 3311954
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۴
محمد بابایی اعلام کرد:
گروه ادب: مدیر اجرایی و ارتباطات مرکز طبع و نشر قرآن گفت: این مرکز در ماه رمضان قرآن حکیم دانش‌آموزی را با امکانات جدید چون قلم هوشمند و نرم‌افزارهای متن این قرآن بر روی تلفن همراه و رایانه رونمایی می‌کند.

محمد بابایی، مدیر اجرایی و ارتباطات مرکز طبع و نشر قرآن در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) عنوان کرد: سال گذشته مرکز طبع و نشر قرآن کریم مصحف قرآن حکیم دانش‌آموزی را منتشر کرد که ماه رمضان در غرفه این مرکز در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم این مصحف با قلم هوشمند و نرم‌افزارهای این قرآن برای استفاده در تلفن همراه و رایانه رونمایی می‌شود.
بابایی یادآور شد: مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران سال گذشته قرآن حکیم را به همراه ترجمه و شرح آیات منتخب ویژه نوجوانان و دانش‌آموزان عرضه کرد که حاصل چهار سال تلاش میدانی و کتابخانه‌ای است. متن آیات این قرآن بر اساس رسم‌الخط کم‌علامت تهیه شده که موجب سهولت در قرائت قرآن می‌شود. همچنین ترجمه زیرنویس این مصحف ساده و روان است و شرح آیات منتخب با توجه به نیازها و پرسش‌های نوجوانان در هر صفحه با محوریت یک یا چند آیه به زبان ساده در صفحه مقابل آیات و ترجمه گنجانده شده است.

تهیه بسته چهارجلدی مرکز طبع و نشر تا پایان ماه رمضان
مدیر اجرایی و ارتباطات مرکز طبع و نشر قرآن کریم همچنین گفت: تا پایان ماه رمضان بسته چهار جلدی مرکز طبع و نشر قرآن کریم شامل قرآن، مفاتیح الجنان، صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه تهیه و در 5000 نسخه عرضه می‌شود.
وی افزود: این محصول می‌تواند نمونه خوبی برای تولید انبوه توسط نهادهای قرآنی و ناشران مختلف باشد. همچنین از ابتدای امسال مرکز طبع و نشر قرآن کریم 10 هزار نسخه مصحف را به استان‌های محروم اهدا کرده‌ است؛ طرح اهدای مصحف بر اساس اعلام نیاز کتابخانه‌ها و مساجد استان‌های محروم در ماه رمضان ادامه می‌یابد.
مدیر اجرایی و ارتباطات مرکز طبع و نشر قرآن کریم افزود: این مرکز در حد مقدورات خود آمادگی دارد مصحف‌های مورد نیاز استان‌های مختلف را با اولویت مناطق کم‌برخوردار و روستایی تامین کند.

برپایی کارگاه‌های خوشنویسی
وی همچنین به حضور مرکز طبع و نشر قرآن کریم با برپایی غرفه مستقل در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم اشاره کرد و گفت: در غرفه مرکز طبع و نشر قرآن کریم در نمایشگاه امسال تمام واحدهای مرکز ماکتی از فعالیت‌های خود را در قالب‌های برنامه‌های علمی، فنی، تحقیقاتی، رایانه‌ای و چاپ قرآن ارائه می‌کنند.
بابایی ادامه داد: در غرفه امسال مرکز طبع و نشر قرآن کریم کارگاه‌های خوشنویسی قرآن برپا می‌شوند و تابلوهای نفیس مزین به آیات قرآنی نیز عرضه خواهند شد.
وی تصریح کرد: نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم فرصتی مغتنم برای ارتباط مستقیم موسسات قرآنی و ناشران با مخاطبان است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: