کد خبر: 3336898
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۰
با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش؛
گروه فعالیت های قرآنی: بیست و سومین کنگره مسابقات قرآن کریم مدارس استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان منطقه شش کشور امروز طی آئینی با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و ۲۲۰ نفر دانش آموز قرآنی در بوشهر آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از بوشهر، طی آئینی بیست و سومین کنگره مسابقات قرآن کریم مدارس استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان منطقه شش کشور امروز چهارشنبه هفتم مردادماه در چهار رشته «حفظ، حفظ ویژه، مهارت قرآنی و قرائت» به میزبانی بوشهر در محل سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی این شهر آغاز به کار کرد.

در این دوره از مسابقات قرآن کریم که با حضور حسین شجاعی، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان ملی استعدادهای درخشان ایران، عبدالرضا عبدالله زاده، مشاور امور قرآنی استاندار بوشهر، محمد جماله، نماینده شورای عالی قرآنی در استان بوشهر در حال برگزار است، تعداد 100 نفر دانش آموز قرآنی پسر متوسطه اول و 120 نفر دانش آموز قرآنی پسر استانهای کهگیلویه و بویراحمد، فارس، هرمزگان، خوزستان و بوشهر برای مدت دو روز به رقابت خواهند پرداخت و 20 داور از استان بوشهر، مسابقات منطقه شش کشور را داوری می کنند.

رقابت هشت گروه دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم پسر در بیست و سومین کنگره
ناصر کرمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در آئین افتتاحیه مسابقات قرآن کریم مدارس استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با بیان اینکه در این دوره از مسابقات 220 دانش آموز، در هشت گروه دانش آموزان متوسطه اول و دوم پسر در چهار رشته قرآنی در بیست و سومین کنگره باهم به رقابت می پردازند، اظهار کرد: گسترش فرهنگ قرآنی در بین نسل جوان جامعه از جمله اهداف برگزاری مسابقات قرآنی است و همچنین در این استان ظرفیت های بسیار خوبی در رشته های حفظ و قرائت در سطح مسابقات کشوری داریم.

قرآن عصاره انسانیت و معنویت فرهنگ است
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه قرآن عصاره انسانیت و معنویت، اخلاق و فرهنگ و کتابی بی نظیر است، گفت: جامعه ما قرآنی است و پرداختن و توجه دانش آموزان بویژه دانش آموزان استعدادهای درخشان به قرآن حایز اهمیت است.

محمد نستوه، معاون سازمان ملی استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان کشور در ادامه با اشاره به اینکه این سازمان که وابسته به وزارت آموزش و پرورش است، مجری برگزاری بیست و سومین کنگره مسابقات قرآن کریم می باشد، مطرح کرد: این سازمان دراجرای رویکرد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برنامه درسی کشور فعالیت های خود را تدوین می کند و نیز در بخش قرآنی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان 23 سال است که مسابقات قرآنی را با کیفیت بالا برگزار می کند.

برگزاری اردوی کشوری ویژه منتخبین به میزبانی استان کردستان
معاون سازمان ملی استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان کشور با بیا اینکه بیست و سومین کنگره مسابقات قرآن کریم به شش منطقه تقسیم شده است، افزود: منتخبین مسابقات منطقه شش به مرحله کشوری راه پیدا می کنند و در مرحله پایانی اردوی کشوری ویژه منتخبین این دوره مسابقات در شهریورماه سالجاری به میزبانی استان کردستان برگزار خواهد شد.
وی اظهار کرد: برگزاری مسابقات در چند مرحله به منظور ایجاد انگیزه و تقدیر از برگزیدگان به شیوه منطقه ای و اردویی و آشنایی با مناطق مختلف استانهای کشور است و ما نیز در بخش دوم فعالیت های این مدارس نیز بخش غیررقابتی بودن فعالیت های قرآنی است که با هدف آموزش قرآنی و نهادینه شدن این آموزشها در ذهن و رفتار دانش آموزان برگزار می شود.

اجرای طرح «فرهنگی - تربیتی روشنا» با حضور روحانیون در مدارس استعدادهای درخشان
نستوه در پایان با اشاره به اینکه مرحله اختتامیه مسابقات منطقه شش کشور پنجشنبه هشتم مرداد از ساعت 8 تا 10 در دانشگاه فرهنگیان بوشهر با پوشش ویژه خبرگزاری بین المللی قرآن برگزار خواهد شد، عنوان کرد: حضور روحانیون در مدارس استعدادهای درخشان در قالب اجرای طرح «فرهنگی - تربیتی روشنا» از جمله دیگر برنامه های این مدارس است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: