کد خبر: 3466586
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۳
گروه اجتماعی: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گرمه گفت: بانوی درقی منزل مسکونی خود را برای هزینه در امور فرهنگی و عمرانی امامزادگان سید محمد(ع) و سید ابراهیم(ع) وقف کرد.
حجت‌الاسلام شیخ‌زاده، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گرمه، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان شمالی، اظهار کرد: بانوی درقی یک باب منزل مسکونی خود به مساحت 110 مترمربع را برای صرف در امور عمرانی و فرهنگی امامزاده سید محمد(ع) و سید ابراهیم(ع) این شهر وقف کرد.
وی با بیان اینکه ارزش این  موقوفه  200 میلیون ریال برآورد می‌شود، گفت: افراد نیکوکاری که قصد وقف دارند، باید در نیات خود مصارف عام‌المنفعه و نیازهای روز جامعه ازجمله وقف سلامت، وقف ازدواج، وقف حوزه‌های علمیه، وقف تحصیلی و ورزشی را مدنظر قرار دهند.
شیخ‌زاده با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 18 وقف جدید در شهرستان گرمه به ثبت رسیده است، افزود: این میزان نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری دارد و این شهرستان در رتبه دوم ثبت وقف جدید در سطح استان قرار دارد.
وی عنوان کرد: موقوفات شهرستان گرمه در مناطق شهری و روستایی با نیات مختلفی از جمله اطعام در عزاداری سیدالشهدا (ع)، برگزاری مراسمات ایام شهادت حضرت فاطمه (س)، احداث مسجد و حسینیه، ازدواج جوانان و امور قرآنی وقف شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: