کد خبر: 3467209
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۲
اسفندماه امسال؛
گروه هنر: معاون فرهنگی کانون نشر و ترویج فرهنگ اسلامی حسنات استان اصفهان گفت: پنجمین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات، اسفندماه امسال در اصفهان برگزار می‌شود.
محمدسعید عشاقی، معاون فرهنگی کانون نشر و ترویج فرهنگ اسلامی حسنات استان اصفهان در گفت و گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اصفهان، اظهار کرد: هدف از برگزاری این جشنواره، توسعه و ترویج فرهنگ و روحیه احسان و نیکوکاری در جامعه با استفاده از ابزارهای هنری است.
وی افزود: جشنواره فیلم کوتاه حسنات با این هدف کلی و با مشارکت خیّرین، نیکوکاران و همچنین هنرمندان عرصه‌های مختلف از جمله اهالی سینما در سال‌های گذشته تاکنون، برگزارشده است.
معاون فرهنگی کانون نشر و ترویج فرهنگ اسلامی حسنات استان اصفهان با بیان اینکه نیک اندیشـی، حقوق شهروندی، رستگاری و بخش ویژه از مهم ترین موضوعات اصلی این جشنواره است، گفت: «مصادیق انسانی»، «اخلاقی  اسلامی احسان و نیکوکاری همانند نیک‌کرداری»، «درستکاری»، «راستگویی»، «صلح و دوستی»، «عشق»، «انسـان‌دوستی»، «ظلم‌ستیزی»، «مهربانی»، «دانش‌اندوزی»،«ایثـار»، «گذشت» و … از مهم‌ترین محورهای موضوع نیک اندیشی است.
عشاقی با بیان اینکه «فرهنگ‌همسایگی»، «همنوعی»، «همکاری»، «آیین‌شهروندی»، «قانون‌‌مداری‌ و ‌احترام به‌حقوق دیگران» از مهم‌ترین محورهای موضوع حقوق‌شهروندی است، بیان کرد: عناوین موضوع رستگاری نیز عبارتند از «نمادهای ماندگـار نیکوکاری»، «معرفی خیریـن و بازتاب حضور آنان در اجتماع»، «فرهنگ‌پذیری و آموزش فرهنگی به کودکان و نوجوانان»، «نقاط مشترک ادیـان الهی»، «بانکداری اسلامی و قرض‌الحسنـه»، «تقریب مذاهب» و «نهادهای مدنی و تاثیـر آن‌ها در رشد و بالندگـی جامعه» است.
وی افزود: «قرآن وعترت با محوریت تبیین داستان‌های قرآنی وسیره ائمه اطهار(ع)»، «ابعاد فاجعه زیست‌محیطی زاینده‌رود»، «ارائه دیدگاه‌های مختلف برای خشکی زاینده‌رود و راه‌حل عبور از این بحران» و «تسهیل‌گری و کارآفرینی اجتماعی» از مهم ترین عناوین موضوع و بخش ویژه این جشنواره است.
معاون فرهنگی کانون نشر و ترویج فرهنگ اسلامی حسنات استان اصفهان بیان‌کرد: در فراحوان این جشنواره به ارائه آثاری با موضوع  احسان و نیکوکاری از منظر قرآن اشاره شده و تاکنون نیز آثار خوب و قابل توجهی  از استان‌های تهران، اصفهان، قم و خراسان رضوی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.
عشاقی با بیان اینکه تاکنون 2200 اثر با موضوع احسان و نیکوکاری به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است، گفت: جشنواره فیلم کوتاه حسنات در اصفهان، طلایه‌دار جشنواره فیلم کوتاه در کشور است.
وی افزود: پنجمین دوره جشنواره فیلم کوتاه حسنات، اسفندماه امسال و همزمان با هفته احسان و نیکوکاری در اصفهان برگزار می‌شود.
براساس این گزارش، کانون نشر و ترویج فرهنگ اسلامی حسنات اصفهان از موسسه‌های خیریه فعال در حوزه فرهنگی صندوق های‌قرض الحسنه استان اصفهان با سابقه بیش از سی‌سال فعالیت می‌باشد .این کانون از سال1389جشنواره ملّی فیـلم کوتاه حسنات را به منظور گسترش هرچه بیشتر فرهنگ احسان و نیکوکاری و سنّت خیراندیشی، همیاری، نوع دوستی و همـدلی در میـان مردم به ویژه جوانان در قالب فیلم‌های کوتاه بنیان نهاد وطی چهار سال برگزاری جشنواره، موفق به ارتباط موثر با هنرمندان و فیلم‌سازان کشور شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: