کد خبر: 3515817
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۷
گروه اجتماعی: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: جشنواره منطقه‌ای ملی «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» با حضور استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان‌غربی، زنجان و اردبیل از 13 تا 15 مرداد در محل پارک ائل گلی تبریز برگزار می‌شود.
 به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، مرتضی آبدار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی روز یک‌شنبه 27 تیرماه اعلام کرد: جشنواره منطقه‌ای ملی «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» با حضور استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان‌غربی، زنجان و اردبیل از 13 تا 15 مرداد در محل پارک ائل گلی تبریز برگزار می‌شود.
وی، با بیان اینکه جشنواره‌های سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری در هشت منطقه از کشور برگزار می‌شود، گفت: آذربایجان‌شرقی میزبان استان‌های منطقه2 در شمالغرب کشور است.
وی برگزاری این جشنواره‌ها را در جذب گردشگر و معرفی فرهنگ مردم مناطق مختلف کشور به ویژه در زمینه نحوه پخت غذاهای محلی موثر دانست و افزود: این جشنواره در 60 غرفه نمایشگاهی و در سه بخش، عرضه غذاهای بومی و سنتی، برگزاری مسابقه برای معرفی غرفه‌های برتر و آیین‌ها و آداب پخت غذا برگزار می‌شود.
وی اظهار کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی استان آذربایجان‌شرقی، آب و هوا و ارتباط با مناطق مختلف ایران و آسیا، غذاهای متنوع و مختلف مردم این خطه از کشور، از رژیم غذایی غنی و متنوعی پیروی می‌کنند.
آبدار از برگزاری جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری را محفلی برای احیا و معرفی غذاهای بومی، سنتی منسوخ شده یا در حال فراموشی دانست و گفت: رویکرد اصلی این جشنواره فرهنگی است و به همین منظور در بخشی از جشنواره به معرفی فرهنگی منطقه پرداخته می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: