کد خبر: 3523271
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۱
گروه اجتماعی: مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان گفت: فعالیت خانه مطبوعات گیلان تازه شروع شده و راه اندازی کمیته ها قطعاً فعالیت های حمایتی از اصحاب رسانه را دوچندان خواهد کرد.

کریم خورسندی، مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان در گفت وگو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، اظهار کرد:با آغاز به کار هیات مدیره خانه مطبوعات در دوره جدید و تشکیل جلسات هفتگی و همچنین فعال کردن کمیته های چهارگانه حقوقی، رفاهی، انظباطی و آموزشی، در ادامه چند کمیته دیگر را نیز برای گسترش کارهای خانه مطبوعات تشکیل خواهیم داد و سعی خواهیم کرد همه اصحاب رسانه را در فعالیت های خانه دخیل کنیم.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با تقدیر از تلاش های انجام شده در راستای تکریم از خبرنگاران طی هفته گرامیداشت خبرنگار، از مجموعه مدیریتی استان و در راس آن از دکتر نجفی، استاندار گیلان تقدیر کرد و افزود: امسال همه مسئولان استان اعم از نمایندگان، فرمانداران، شهرداران، مدیران کل و ... برای تقدیر از تلاش های خبرنگاران و اصحاب رسانه بسیج شدند و به ندای استاندار گیلان در راستای ارج نهادن به جایگاه و نقش ارزنده خبرنگاران لبیک گفته و حق مطلب را به خوبی ادا کردند که به نوبه خود مراتب تشکر و سپاس را به نمایندگی از جامعه رسانه ای استان اعلام می دارم.

وی اضافه کرد: همه این توجهات به اصحاب رسانه باعث می شود ارکان خبری استان با انگیزه بهتر و بیشتری در راستای اطلاع رسانی صحیح و توسعه استان گام بردارند و با ایجاد حس همدلی و مودت برای رفع مشکلات جامعه در کنار مدیران استان حضور داشته باشند.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان در ادامه از اخذ بودجه سالیانه با موافقت دکتر نوبخت و دستور ایشان به سازمان مدیریت برنامه ریزی استان در خصوص پرداخت منابع مالی سالیانه خبر داد و گفت: در همین ارتباط ضمن گرفتن موافقت شفاهی استاندار گیلان و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، در ادامه طی درخواست کتبی از دکتر نوبخت خواستار قرار دادن بودجه سالیانه از منابع فرهنگی استان به خانه مطبوعات استان شدیم که خوشبختانه با تایید و موافقت ایشان این مسئله انجام خواهد شد و خانه مطبوعات قطعا با اخذ بودجه سالیانه با اقدامات بهتر و مفیدتری در راستای حمایت از اصحاب رسانه و خبرنگاران فعالیت خواهد کرد.

خورسندی با اعلام اینکه گرفتن بودجه برای خانه مطبوعات بزرگترین دستاورد ما می باشد، خاطرنشان کرد: امیدواریم همه فعالان رسانه ای استان به عضویت خانه مطبوعات گیلان درآیند تا در آینده از مزایا و محاسن موجود در این موسسه قانونی و حامی فعالان رسانه ای بهره مند شوند.

وی در پایان با تشکر از مدیرکل ارشاد اسلامی، معاونین، مدیریت و دست اندرکاران مجموعه امور مطبوعاتی این اداره کل و همچنین اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان به دلیل همراهی در برگزاری مطلوب همایش روز خبرنگار و تجلیل از اصحاب رسانه اظهار کرد: برای برگزاری هرچه بهتر مراسم روز خبرنگار سال آینده و کاهش کاستی ها و کمبودها و روش های تجلیل خبرنگاران فعال استان از امسال کارمان را شروع خواهیم کرد تا مراسم سال آینده را به شکل بهتری برگزار کنیم.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: