کد خبر: 3553444
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۰
هفته قرآن و عترت در ارومیه/
گروه فعالیت‌های قرآنی: نشست تخصصی قرآن و وحدت اسلامی در ارومیه در حالی برگزار شد که شاهد حاشیه‌های در آن بودیم.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از آذربایجان‌غربی، نشست تخصصی هفته قرآن و عترت و وحدت که روز گذشته 22 آذرماه در ارومیه برگزار شد با حاشیه‌هایی در آغاز و پایان نشست همراه بود.

وقتی که به زمان اجرای مراسم نزدیک می‌شدیم، مسئولان متوجه شدند که برنامه مجری ندارد؛ بنابراین به سراغ یکی از مسئولانی که سابقه مجری‌گری و سخنرانی داشت و در جلسه نیز حضور داشت، رفته و از وی در خواست کردند که مجری‌گری این برنامه را برعهده بگیرد.

وی نیز چون از ماجرا خبر نداشت با حالت بهت‌زده در جایگاه قرار گرفته و مجری‌گری و سخنرانی را با هم انجام داد و بالاخره حاضران در جلسه متوجه نشدند که وی مجری است یا سخنران!

بعد از آن یکی از شاعران شهر که 99 درصد شعرهای وی مربوط به دفاع مقدس و ائمه اطهار(ع) است به خوانش ابیاتی از اشعار خود پرداخت.

بنا بر این گزارش، در ادامه حجت‌الاسلام کریم جباری، مدیر برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ارومیه در جایگاه سخنران قرار گرفت، وی با اشاره به اینکه اخلاق اسلامی یکی از ویژگی‌های اساسی در مسلمانان است، گفت: انسانیت، معنویت، عقلانیت و دیانت در کنار اخلاق اسلامی از ویژگی‌های اصیل اسلامی است.

وی با بیان اینکه امروزه مسلمانان، آینه پیامبر اسلام(ص) نیستند، گفت: پیامبر گرامی اسلام در طول 23 سال امت به‌وجود آورد این در حالی است که ما در این مدت نتوانستیم پیروان پیامبر را متحد کنیم چرا که رفتار پیامبر(ص) با کافران و ملحدان به گونه‌ای بود که غیرمسلمانان مسلمان می‌شدند.

حجت‌الاسلام جباری با اشاره به اینکه اختلافات جزئی بین مسلمانان باعث از بین رفتن اتحاد بین آنان شده است، افزود: ما باید دین را درست بفهمیم و قرآن را از اول بخوانیم و با مسائل مذهبی آشنایی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: همدلی و همزبانی یکی از مراحل وحدت اسلامی است و متاسفانه ما مسلمانان زبان مشترک نداریم و نمره پایینی را در اینجا کسب می‌کنیم.

مدیر برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ارومیه افزود: دین اسلام دین منطقی است و چنانچه مسئله‌ای بین ادیان وجود داشته باشد می‌توان با علم و منطق آن را حل کرد.

وی بیان کرد: عدم وحدت مانع بزرگ ما در بیداری اسلامی است و دشمن نیز از این مانع جهت عدم پیشرفت و ترقی مسلمانان در جوامع اسلامی استفاده می‌کند.

به گزارش ایکنا، در پایان این نشست پدر یکی از شهدای قرآنی حاضر در جلسه، قرآن فرزند خود را که به‌دست خود نگاشته بود را به مهمانان برنامه و حاضران در جلسه نشان داد و حال و هوای معنوی برنامه را دو چندان کرد.

نشست تخصصی «قرآن و وحدت اسلامی» برگزار شد + حاشیه‌ها

نشست تخصصی «قرآن و وحدت اسلامی» برگزار شد + حاشیه‌ها
اعظم اسدپور
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: