کد خبر: 3562464
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۸
گروه مسابقات: آغاز زمان ثبت نام دهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) ویژه آقایان که 25 تا 29 بهمن‌ماه در تهران برگزار می‌شود، اول بهمن‌ماه اعلام شد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، دهمین دوره از مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) در بخش آقایان طی روزهای 25 تا 29 بهمن‌ماه در رشته‌‌های قرائت تحقیق، ترتیل و حفظ کل و اجزاء 20 و 10 جز در دو مقطع سنی زیر 16 سال و بالای 16 سال برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان طی بازه زمانی اول تا 10 بهمن‌ماه می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی دارالقرآن علامه طباطبایی به نشانی www.dqat.ir و تکمیل فرم مربوطه در این مسابقات نام‌نویسی کنند. 11 بهمن‌ماه نیز کارت شرکت در این مسابقات برای هر کدام از داوطلبان صادر می‌شود، لذا همراه داشتن کارت برای هر متسابق الزامی است.
در این دوره از مسابقات به تمامی حافظان کل قرآن کریم که حد نصاب 90 امتیاز از 100، در صحت حفظ بدست آورده باشند، مبلغ 600 هزار تومان به عنوان هدیه اعطا می‌شود. همچنین به حافظان 20 و 10 جزء در صورت اخذ حدنصاب 90 امتیاز از 100 در صحت حفظ، به ترتیب مبالغ 400 هزار تومان، 300 هزار تومان اهدا خواهد شد و داوطلبان رشته‌های قرائت و ترتیل قرآن نیز در صورت اخذ حدنصاب 80 امتیاز از 100 به ترتیب مبالغ 400 هزار تومان و 300 هزار تومان دریافت خواهند کرد.
لازم بذکر است، حافظان قرآن در همه رشته‌ها در صورتی که حد نصاب حسن حفظ آنها بین 85 تا 90 باشد نیز نصف جوایز اعلام شده را دریافت می‌کنند. همچنین قاریان و مرتلان قرآن که حد نصاب امتیاز آنها از 75 تا 80 باشد نیز نصف جوایز اعلام شده را دریافت می‌کنند.
تمامی داوطلبان شرکت‌کننده از استان‌های تهران و البرز لازم است در مراسم اختتامیه که با صرف ناهار در جمعه، 29 بهمن‌ماه در محل یادمان شهدای هفتم تیر برگزار خواهد شد، حضور داشته باشند و جوایز حد نصابی آنها بصورت نقدی در همان جلسه تقدیم خواهد شد.
همچنین جوایز نفرات برتر مسابقات؛ نفرات اول رشته حفظ کل مبلغ سه میلیون تومان، نفرات دوم مبلغ دو میلیون و 500 هزار تومان و نفرات سوم مبلغ دو میلیون تومان جایزه نقدی دریافت خواهند کرد. در رشته حفظ 20 جزء قرآن نیز، نفرات اول مبلغ دو میلیون تومان، نفرات دوم، یک میلیون و 500 هزار تومان و نفرات سوم یک میلیون و 250 هزار تومان دریافت خواهند کرد.
یادآور می‌شود، در رشته حفظ 10 جزء نیز، نفرات نخست تا سوم به ترتیب مبالغ یک میلیون و 500 هزار تومان، یک میلیون و 250 هزار تومان و یک میلیون تومان دریافت خواهند کرد و در رشته قرائت قرآن نیز نفرات اول تا سوم به ترتیب مبالغ دو میلیون، یک میلیون و 750 هزار و یک میلیون و 500 هزار تومان دریافت خواهند کرد. همچنین در رشته ترتیل خوانی هم نفرات برگزیده اول تا سوم به ترتیب مبالغ یک میلیون و 500 هزار تومان، یک میلیون و 250 هزار تومان و یک میلیون تومان به عنوان جایزه دریافت می‌کنند.
گفتنی است، نفرات اول مسابقات سال‌های قبل تا دو سال در همان رشته نمی‌توانند شرکت کنند، مگر اینکه در رشته دیگری ثبت نام کنند. همچنین شرکت کنندگان در رشته‌های حفظ قرآن، تنها در یک رشته آن می‌توانند شرکت کنند، ضمناً حافظان قرآن می‌توانند در رشته قرائت قرآن(تحقیق) داوطلب شوند ولیکن قاریان صرفا باید یکی از رشته‌های قرائت و یا ترتیل‌خوانی را انتخاب کنند.
شرکت‌کنندگان در رشته ترتیل‌خوانی نمی‌توانند در رشته‌های حفظ شرکت کنند و یا بالعکس؛ چرا که یک حافظ عملا در هنگام آزمون، ترتیل خوانی می‌کند و همان مواد امتحانی را داراست.
یادآور می‌شود، دهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) در بخش آقایان همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه(س)، 25 بهمن‌ماه آغاز می‌شود و تا 29 بهمن‌ماه در مرکز فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی واقع در میدان بهارستان، چهارراه سرچشمه، یادمان شهدای هفتم تیر برگزار می‌شود.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
abdullah
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۰۸:۱۱
0
0
امسال حفظ پنج جزء نداره؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: