کد خبر: 3565333
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۳
گروه فرهنگی: حافظ بین‌المللی قرآن کریم و مسئول موسسه قرآنی پیشگامان راه سعادت اردبیل گفت: بدون تردید کارکرد و نقش رسانه‌ها در دنیای امروز موضوع ناشناخته‌ای نیست، اگرچه دانشمندان علوم ارتباطات وظایف رسانه‌ها در ابعاد گوناگون زندگی اجتماعی را مورد بحث قرار داده و بر شمرده‌اند. امّا بررسی رسالت رسانه‌ها این بار از منظر دینی می‌تواند به عنوان موضوعی جذاب مورد توجه قرار گیرد.
بهزاد هژبری حافظ بین‌المللی قرآن کریم و مسئول موسسه قرآنی پیشگامان راه سعادت اردبیل در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اردبیل با اشاره به موضوع رسالت رسانه در تبلیغ آموزه‌های دینی و قرآنی، تصریح کرد: این ابزارهای تبلیغی که با رشد فزاینده‌ای در حال تعدد و تکثرند، برآنند که با تهیه و پخش برنامه‌های متنوع و جذاب و بهره‌گیری از غرائض، احساسات و حتی فطریات انسانی در رقابتی شکننده، عرصه را بر فرهنگ‌های رقیب، تنگ کنند و با در اختیار گرفتن افکار مخاطبان و تغییر نگرش در آنان رفتارشان رانیز کنترل نمایند.
حافظ بین المللی قرآن کریم ادامه داد: بدون تردید کارکرد و نقش رسانه‌ها در دنیای امروز موضوع ناشناخته‌ای نیست.اگرچه دانشمندان علوم ارتباطات وظایف رسانه‌ها در ابعاد گوناگون زندگی اجتماعی را مورد بحث قرار داده و بر شمرده‌اند. امّا بررسی رسالت رسانه‌ها این بار از منظر دینی می‌تواند به عنوان موضوعی جذاب مورد توجه قرار گیرد.
هژبری افزود:موضوع رسانه بی شک موضوعی بسیار مهم است و ما باید به عنوان متولیان دین جامعه، موضع خود را روشن و حکم تعامل با آن را تبیین کنیم؛ زیرا این پدیده نو می تواند در خدمت تبلیغات دینی قرار گیرد و اسلام نیز نسبت به بهره گیری حداکثری از آن تأکید دارد.
مسئول موسسه قرانی پیشگامان راه سعادت تصریح کرد: ما انسانها به چیزی که زیاد تبلیغ می شود اعتقاد پیدا میکنیم اما متاسفانه در جامعه ای زندگی میکنیم که آموزه‌های قرآنی  و دینی ریشه نیانداخته و ما با نگاه به نسل قبلی همه روش‌ها را ادامه می‌دهیم.
وی با بیان اینه سبک روش زندگی، برنامه غذایی و... همه چی بدون رعایت اموزه‌های دینی است، افزود: قران می فرماید انسانها باید روزی حلالی کسب کنند اما آیا ما واقعا رعایت می‌کنیم؟ مثلا از طرفی بهداشت غذایی، فلان مورد تنقلات مغازه‌ها  را رد می‌کنه ولی از طرفی تلوزیون تبلیغ می‌کند که این اصولی نیست و رسانه مردم را در دوراهی قرار داده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: