کد خبر: 3567396
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۹
گروه اجتماعی: شادی مردم کویر سیستان و بلوچستان که از اجابت دعایشان و نزول رحمت الهی شادمان بودند، دیری نپایید و زیرساخت‌های فرسوده شهرها، روستاها و جاده‌های استان باز هم مسئله‌ساز شد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از سیستان و بلوچستان، پاییز 95، پاییزی خشک برای مردم استان کویری سیستان وبلوچستان بود؛ حتی پس از گذشت سی روز از زمستان، هیچ بارانی بر دل تفتیده این کویر نبارید.
مردم در جای جای این استان پهناور، دست به دعا برداشتند و نماز طلب باران اقامه کردند، تا اینکه دعایشان اجابت شد و نخستین باران زمستانی، یکم بهمن‌ماه در استان باریدن گرفت و مردم به شکرانه این نعمت الهی، گاو و گوسفند قربانی کردند.
شادمانی مردم دیری نپایید؛ چراکه زیرساخت‌های فرسوده شهرها و جاده‌های جنوب استان، باز هم مسأله‌ساز شد و 12 شهرستان جنوبی استان گرفتار سیلاب، آب‌گرفتگی معابر، جاری شدن روان آب، طغیان رودخانه‌ها، فرو ریختن سقف خانه‌ها و مشکلات و خسارات فراوان شد.
بامداد روز چهارشنبه، 6 بهمن‌ماه، در پی بارش شديد باران و ریزش سقف یک منزل مسکونی در خاش، يک خانم 60 ساله جان خود را از دست داد. در اين منزل يک مادر به‌همراه دختر و نوه خردسالش در خوابی خوش آرمیده بودند که بر اثر این حادثه، مادر در دم زير آوار جان باخت و دختر و نوه خردسالش نيز مجروح شدند.
جمعی از همسايه‌های اين خانواده می‌گفتند متاسفانه اين خانم چندين بار به سازمان‌های مربوطه برای مساعدت در ساخت خانه مراجعه کرده بود، اما از ساخت خانه برایش سر باز زدند.
باران؛ نعمت الهی یا نقمت بشری
این نعمت الهی که زمین‌های تشنه را سیراب و امید را در دل کشاورزان رنجدیده استان زنده کرد، به دلیل بی‌توجهی به زیرساخت‌ها و بافت‌های فرسوده، بنا به اعلام مسئولان، به بیش از هزار و 675 واحد مسکونی خسارت زد.
تا به امروز که 8 روز از آغاز بارندگی‌ها می‌گذرد، به 9 هزار و 971 نفر سیل‌زده امدادرسانی شده و به بیش از 7 هزار آواره نیز اسکان موقت داده شده است و طبق اعلام مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، امدادرسانی همچنان ادامه دارد.
هادی محمدی
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: