کد خبر: 3575071
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۷
گروه اجتماعی: مدیر اجرایی آستانه امام زاده عباس ساری گفت: از خیرین و مسئولان مازندران تقاضا داریم برای تکمیل و توسعه امامزاده عباس که 40 درصد آن پیشرفت کرده است نیازمند خیرین هستیم که در این امر خدا پسندانه خشنودی اهل بیت را فراهم سازند.
 به گزارش خیرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از مازندران  سید مجتبی حسینی امروز 28 بهمن ماه در جمع خبرنگاران، گفت: به علت محدودیت مکان در آستانه امام‌زاده عباس ساری با همکاری اوقاف شهرستان ساری طرح شبستان به متراز 2 هزار متر مربع در حال اجرا است.
حسینی عنوان کرد: آستانه دارای 50 باب زائرسرا و 20 باب مهمان سرا با تجهیزات رفاهی ،4 هزار متر مربع پارکینگ است و کلیه امکانات رفاهی برای زائران دیده شده است.
وی افزود: طرح شبستان امام زاده عباس ساری کاملا به سبک سنتی و برگرفته از معماری اسلامی است و این ساخت این بنا سبب توسعه مکان برای رائرین شده و هیچگونه آسیبی به بنای فعلی وارد نمی‌کند.
مدیر اجرایی آستانه امام زاده عباس ساری با بیان اینکه کلنگ بنای این این طرح شبستان را استاندار بر زمین زد، افزود: ساخت این بنا 10 میلیارد تومان هزینه دارد که تا کنون 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که اغلب این منابع از سوی مردم زائرین و خیرین بوده است.
وی با بیان اینکه ساخت یک پنجره شبستان 700 میلیون تومان هزینه دارد،  افزود: ساخت این شبستان بر اساس معماری قرن نهم هجری و متناسب با بارگاه و برج آستانه است.
تکمیل شبستان امام‌زاده عباس(ع) ساری در انتظار همت خیرین و مسئولان
حسینی گفت: با حمایت فرماندار ساری به زودی کمیته حمایت از توسعه شیستان امامزاده عباس با حضور خیرین و مسئولان مربوطه به مدیریت فرماندار ساری در ساری تشکیل و برای جذب کمک‌های مردمی اقدام می‌شود.
وی افزود: تعریض امامزاده عباس(ع) با پیگیری‌های بسیار فراوان توسط هیئت امنا و اداره اوقاف برگزار شد و شهردار ساری در حال تعریض این جاده است و قرار شد تا  قبل از نوروز 96 وضعیت جاده امام زاده عباس سامان یابد تا مشکل تردد مسافران نوروزی مرتفع شود.
شهرداری ساری کمربندی شمالی را به آستانه امامزاده عباس وصل کند
حسینی با بیان اینکه ورود مینی بوس در شهر ممنوع است، افزود: تقاضا داریم که یک راه دسترسی از کمربندی شمالی ساری به امامزاده عباس که لازم به خرید زمین ندارد و فاصله آن سه کیلومتر است را ایجاد کنند تا علاوه بر کاهش طرح ترافیک شهر کمک خوبی برای حضور گردشگران و مسافران نوروزی برای بازدید از امازاده عباس فراهم شود.
وی افزود: از خیرین و مسئولان مازندران تقاضا داریم برای تکمیل و توسعه امامزاده عباس که 40 درصد آن پیشرفت کرده است نیازمند خیرین هستیم که در این امر خدا پسندانه خشنودی اهل بیت را فراهم سازند.
حسنی گفت: اکنون ساخت شبستان در مرحله ساخت درب و پنجره و دیوار چینی است که خیرین می توانند قسمتی از کار را برعهده گرفته و به نام خود ثبت کنند.
همچنین شماره 01133283603 برای هماهنگی با مدیریت این آستانه آماده هر گونه هماهنگی و اطلاع رسانی است.
به گزارش ایکنا بنای اجری امام زاده عباس بزرگنرین بنای آرامگاهی کشور به ارتفاع 32 متر  و یکی ار شاهگارهای معماری قرن نهم هجری معروف به سبک سلجوقی است و در بارگاه امام زاده عباس 4 نفر دفن هستند که عبدالله، محمد و حسن سه پسران امام‌زاده عباس هستند. 


تکمیل شبستان امام‌زاده عباس(ع) ساری در انتظار همت خیرین و مسئولان
تکمیل شبستان امام‌زاده عباس(ع) ساری در انتظار همت خیرین و مسئولان
تکمیل شبستان امام‌زاده عباس(ع) ساری در انتظار همت خیرین و مسئولان
تکمیل شبستان امام‌زاده عباس(ع) ساری در انتظار همت خیرین و مسئولان


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: