کد خبر: 3581681
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۶
گروه اجتماعی: افتتاحیه نخستین کنگره ملی سیدجلال الدین اشرف(ع) در حالی برگزار شد که با وجود اعلام آغاز مراسم راس ساعت 8 صبح، با تاخیر یک ساعت و نیمه آغاز شد که این امر نارضایتی خبرنگاران را رقم زد.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، توسعه و پیشرفت موضوعی است که این روزها همه از آن زیاد صحبت می کنند و معیار و ملاک ارزیابی پیشرفت حوزه های مختلف خصوصا یک سازمان  می باشد. در این میان نقش ارتباطات و روابط عمومی ها در توسعه و پیشرفت از اهمیت بالایی برخوردار است، بطوریکه می توان گفت برخورداری یک نهاد یا استان از روابط عمومی منسجم، دانش محور و کارآمد یکی از بازوهای مهم توسعه و پیشرفت محسوب می شود.

روابط عمومی حلقه اتصال مدیران و مردم است که مانند پلی دو طرفه بستر و زمینه لازم را برای اجرای موفق طرح ها و عملکردها فراهم می کند و شرایطی را به وجود می آورد تا مردم از اهداف و نتایج عملکرد مثبت یا منفی مسئولان مطلع شوند.

علاوه بر موارد مذکور امروز عصر اطلاع رسانی است و رابطه ای معنادار میان قدرت اطلاع رسانی حکومت ها با جایگاه آنها در جهان وجود دارد. به نوعی امروز اگر جنگی باشد، در درجه اول جنگ ارتباطات است بنابراین مدیران روابط عمومی باید آگاه به زمان باشند و در بخش های متعدد نرم افزاری و سخت افزاری که به وظیفه سنگین آنها مربوط می شود مانند یک افسر جنگ نرم عمل کنند.

روابط عمومی ها یکی از پایه های مهم اطلاع رسانی محسوب می شوند، بعبارتی روابط عمومی و رسانه دو بال جدایی ناپذیر اطلاع رسانی صحیح و به موقع می باشند و تشریک مساعی آنها نیازمند هماهنگی، وحدت رویه و برنامه ریزی است که این امر نیز در سطح مدیریت ارشد روابط عمومی قابل تحقق خواهد بود.

البته حرف برای گفتن زیاد است... امروز افتتاحیه نخستین کنگره ملی سیدجلال الدین اشرف(ع) در حالی برگزار شد که با وجود اعلام آغاز مراسم راس ساعت 8 صبح، تا ساعت 9 و 20 دقیقه صندلی های سالن به تعداد انگشتان دست هم پر نشده بود و این امر نارضایتی خبرنگاران را رقم زد.

معدود خبرنگارانی هم که برای پوشش این کنگره ملی حضور یافته بودند برای اینکه بیش از این از اتلاف وقت پیشگیری کنند، از سالن خارج شدند، مدیر روابط عمومی اداره کل اوقاف که تازه در حال ورود به محل برگزاری کنگره بود، با دیدن این صحنه به جای توجیه وضعیت پیش آمده، فقط از همکارش جویای حضور خبرنگار صدا و سیما شد...! و این چنین برای حضور اصحاب رسانه و برنامه خود ارزش قائل شد.

وقتی نام روابط عمومی یک اداره به میان می آید، انتظار می رود که مدیریت آن را فردی متخصص، متعهد، منظم و مبادی آداب که اتاق فکر یک جریان قوی سازنده سازمان را اداره می کند، عهده دار باشد.

البته در استان گیلان مدیران روابط عمومی منظم و مسئولیت پذیری و متخصصی داریم که برای اطلاع رسانی، اهمیت ویژه ای قائل هستند و خروجی آن هم عملکرد موفق سازمان متبوعه خواهد بود، با توجه به اینکه مدیران روابط عمومی باید رشته تحصیلی شان با شغل سنگین روابط عمومی همخوانی داشته باشد، لذا از برخی مدیران محترم انتظار داریم با اهمیت به واحد ارتباطات و اطلاع رسانی به پیشرفت و توسعه سازمان شان کمک کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: