کد خبر: 3582595
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۹
محمدی:
گروه جامعه: سرپرست سازمان حج و زیارت موضوع شهدای منا و مسجد الحرام را از رئوس مطالب مطرح شده در مذاکرات حج اعلام و اظهار کرد: مذاکرات همچنان ادامه دارد.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، حمید محمدی، سرپرست سازمان حج و در خصوص آخرین وضعیت روند مذاکرات حج با عربستان اعلام کرد: همان گونه که قبلا اعلام شد، مذاکرات با وزارت حج عربستان بر سر موضوعات باقی مانده هم چنان در جریان است، لذا اجازه دهید نتیجه کار به موقع خود، تشریح شود.

وی در پاسخ به این سؤال که یکی از محورهای اصلی مذاکرات حج، موضوع فاجعه منا بوده است. چرا در ارتباط با این محور در مذاکرات جزئیاتی انتشار پیدا نکرده است، گفت: همان طور که همواره اعلام شده است، موضوع شهدای منا از دغدعه های اصلی همه مسئولین و خانواده شهدا بوده است که همواره با جدیت پیگیری شده است. به دلیل اهمیت موضوع، در نامه نخستی که به عربستان ارسال شد و در آن رئوس مطالبات جمهوری اسلامی ایران مطرح و تصریح شد، بر موضوع شهدای منا و مسجدالحرام به عنوان یک محور اصلی تاکید شد.

محمدی ادامه داد: بر همین مبنا هیئت مذاکره کننده، به عنوان امین خانواده معزز شهدای منا، موضوع منا را به عنوان یکی از موضوعات اصلی در مذاکرات با جدیت پیگیری کرده است. این که تاکنون در خبرها به جزئیات آن پرداخته نشده طبیعی و واضح است؛ چون مذاکرات هم چنان ادامه دارد و نتایج آن هنوز کاملا روشن و ملموس نشده است و هنوز در تمامی موارد به جمع بندی های لازم نرسیده ایم و رسانه ای کردن بی موقع مسائل هم، همیشه به حل مشکل کمک نمی کند، لذا به طور طبیعی و منطقی، اطلاع رسانی در این خصوص به روشن تر شدن نتایج مذاکرات و دستیابی به جمع بندی های لازم موکول شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: