کد خبر: 3583381
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۲
گروه اجتماعی: ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در خراسان‌شمالی تا 25 فروردین‌ماه 96 تمدید شد.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از خراسان‌شمالی، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی استان، احسان عباسی، رئیس این نهاد، در این خصوص اظهار کرد: ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران، با شعار مناظره فرصتی برای یادگیری، برای رقابت دانشجویان در همه رشته‌ها و مقاطع تحصیلی در مراحل استانی، منطقه‌ای و کشوری برگزار می‌شود.
وی افزود: مشاوره و مناظره راهبردی برای بیدار کردن عقل جمعی است که مقام معظم رهبری نیز بر این امر تأکید کرده‌اند در این راستا جهاددانشگاهی برای تحقق این فرمایش و همچنین با هدف رشد و شکوفایی فرهنگ گفت‌وگو،  زمینه‌سازی برای شکل‌گیری تفکر خلاق و نقاد در میان دانشجویان و ایجاد انگیزه در جامعه جهت گرایش به ارتقاء دانش و آگاهی با طرح‌ریزی مسابقات ملی مناظره به این امر ورود یافت.
وی  آموزش مسائل و مطالب علمی به صورت جذاب، قابل پذیرش و اثربخش و تمرین و تقویت فعالیت‌های گروهی منسجم و هدفمند را از دیگر اهدف برگزاری مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران عنوان کرد.
رئیس جهاددانشگاهی خراسان شمالی افزود: ثبت‌نام این دوره از مسابقات تا 19 اسفندماه 95 ادامه داشت که به علت حضور بیشتر علاقه‌مندان در مسابقه این مهلت تمدید شد.
عباسی با بیان اینکه علاقه‌مندان می‌توانند از طریق دفاتر فرهنگی دانشگاه‌های استان و دفتر معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان اقدام کنند، افزود: دانشجویان برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با چگونگی فرآیند برگزاری مسابقات به وب‌سایت مسابقات ملی مناظره دانشجویی به آدرس www.ISDC.IR مراجعه کنند همچنین شماره تماس‌ 05832285754 پاسخگوی سوالات دانشجویان در این خصوص است.
وی با بیان اینکه این دوره از مسابقات در سه مرحله استانی- دانشگاهی، منطقه‌ای و کشوری برگزار می‌شود، عنوان کرد: براساس تقویم اجرایی، مرحله استانی در نیمه دوم اردیبهشت 96، مرحله منطقه‌ای در مهر سال 96 و مرحله کشوری مسابقات نیز آذرماه سال آینده در یکی از دانشگاه‌های تهران برگزار می‌شود.
عباسی ادامه داد: در این دوره از مسابقات علاوه بر صدور گواهینامه برای همه تیم‌های شرکت کننده، به سه تیم برتر استانی که به مرحله منطقه‌ای راه می‌یابند جوایزی اهدا خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در پنجمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران 23 استان با بیش از 400 تیم شرکت کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: