کد خبر: 3583388
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۵
گروه فرهنگی: معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌شمالی از برپایی مراسم لحظه سال تحویل در 27 امامزاده شاخص استان خبر داد.
حجت الاسلام علی اکبر صفری، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌شمالی، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از خراسان‌شمالی، اظهار کرد: امسال 27 امامزاده در این استان میزبان برپایی مراسم لحظه تحویل سال نو هستند.
وی ادامه داد: این برنامه در امامزاده‌های سید عباس (ع) بجنورد، حمزه رضای شیروان، زین العابدین سنخواست، امامزاده جعفر اسفراین، امامزاده ابراهیم انصار مانه و سملقان و امامزاده جعفر سیاهدشت فاروج به صورت محوری و ویژه برپا خواهد شد.
صفری با بیان اینکه اجرای برنامه ها یک ساعت قبل از سال نو آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: سخنرانی ، مناجات و اجرای سرود و پخش زنده مراسم تحویل سال از آستان مقدس امامزاده سید عباس بجنورد در شبکه استانی در دستور کار قرار دارد.
وی عنوان کرد: طرح آرامش بهاری در 33 امامزاده شاخص استان از 28 اسفند ماه سال جاری تا 15 فروردین برگزار می‌شود.
صفری با اشاره به اعزام 35 روحانی از قم به استان، یادآور شد: از ظرفیت روحانیان موجود در استان نیز برای اجرای طرح‌های این سازمان در ایام نوروز استفاده می‌شود.
صفری با اشاره به برپایی خیمه های معرفت در این ایام، گفت: در قالب غرفه‌های جداگانه به مشاوره هایی در ارتباط با وقف، خانواده و پاسخ به مسائل شرعی پرداخته می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: