کد خبر: 3584247
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۰
رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان‌شمالی:
گروه فرهنگی: رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان‌شمالی گفت: سبک زندگی شهدا در جامعه بیش از پیش ترویج یابد.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از خراسان‌شمالی، آیت الله ابوالقاسم یعقوبی، در شورای فرهنگ عمومی استان، با تأکید بر ترویج و گسترش بیش از پیش سبک زندگی شهدا در جامعه، اظهارکرد: فرهنگ ایثار و شهادت و سبک و سیره زندگی شهدا جامعه اسلامی را بیمه می‌کند.
وی افزود: شهدا پایه‌های اصلی فرهنگ جامعه دینی هستند، اما باید سطوح و لایه‌های زیرین جامعه را با فرهنگ شهادت عجین کنیم.
یعقوبی ادامه داد: اگر فضای جامعه به عطر ناب شهادت معطر شده و فرهنگ شهادت در جامعه نهادینه شود، بسیاری از آسیب‌هایی که جامعه و به‌ویژه نسل جوان ما را تهدید می‌کند از بین می‌رود.
وی با بیان اینکه شهدا ابرمردان دیانت و سیاست هستند، گفت: باید رشادت ها، فداکاری ها، ادب، متانت و وارسته بودن شهدا را برای نسل امروز الگو سازی کنیم.
یعقوبی عنوان کرد: شهدا زیرساخت‌های نظام مقدس اسلامی را با خون خود تضمین کرده‌اند و بر همه ما واجب است که به برکت خون آن عزیزان از این زیرساخت‌ها حفاظت کنیم.
امام جمعه بجنورد با اشاره به اینکه خراسان‌شمالی به‌تناسب جمعیت، بالاترین آمار شهیدان را در جامعه دارد، افزود: شایسته است به‌ پاس اینکه استان خراسان‌شمالی در تقدیم شهدا به نظام مقدس جمهوری اسلامی بر دیگر استان‌ها مقدم بوده است، این استان را با عنوان «گنجینه معرفت‌ها و شهادت‌ها» به دیگران معرفی کنیم.
یعقوبی خاطرنشان کرد: باید خاطرات شهدا برای همگان به‌ویژه نسل جدید بازگو شود و اگر کارها و خدمات خوبی از شهدا به جا مانده است باید آن را برجسته کنیم.
وی عنوان کرد: باید بسترهای زیرساختی و فرهنگ‌ساز شهدا را آماده کنیم تا فرهنگ شهادت در آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها نهادینه شود.
وی با بیان اینکه فضاسازی مقدمه فرهنگ‌سازی است، ادامه داد: اگر فضای شهرها بافرهنگ شهادت رنگ نگیرد نمی‌توانیم فرهنگ شهادت را در جامعه نهادینه کنیم.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌شمالی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در سفر به این استان فرهنگی به نام سبک زندگی را بیان کردند و این مهم جزء خواسته‌های معظم‌له بود، ازاین‌رو باید بدانیم سبک زندگی شهدا در رأس همه سبک‌های زندگی بوده و لازم است در این زمینه کار و فعالیت بیشتری صورت گیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: