کد خبر: 3601040
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
امام جمعه بجنورد:
گروه سیاست و اقتصاد: امام جمعه بجنورد با تاکید بر حفظ آرامش کشور، پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری، گفت: امنیت انتخابات و انضباط انتخابات دو مولفه بسیار مهم پس از پایان رای گیری است.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان‌شمالی، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، امام جمعه بجنورد، در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه بجنورد در مصلی امام خمینی(ره) با بیان اینکه امید است در اصل رای گیری، امنیت کامل را شاهد باشیم، اظهار کرد: باید مردم پس از اعلام نتیجه آراء احساس امنیت کنند و همه رقابت ها به رفاقت تبدیل شود.
وی با بیان اینکه برخی شنیده ها حاکی از آن است که در برخی دستگاه های دولتی شنیده شده که شخص را مجبور به رای دادن به شخص مورد نظرشان می کنند، اضافه کرد: این شنیده ها حاکی از آن است که برخی ملت را می ترسانند که اگر به فلانی رای ندهید، از بودجه و اعتبارات بی بهره می شوید و غیره.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی به متخلفان در عرصه انتخابات هشدار داد که در انتخاب مردم دخالتی نکنند و اخلاق را زیر پا نگذارند و امید است که این اخبار کذب باشد.
حجت الاسلام یعقوبی با تاکید بر اینکه ملت ایران به بلوغ سیاسی رسیده اند و بارها امتحان خود را پس داده اند، خاطرنشان کرد: بگذاریم مردم همانگونه که راه خود را می خواهند ادامه دهند.
وی با بیان اینکه در تمام مراحل انتخابات، مردم ما زیر بار فشار تبلیغات رای داده اند، گفت: مردم ما زیر همین بمباران تبلیغات رای می دهند و مهم ترین ویژگی انتخابات ما، رنگ تکلیف، بندگی و عبادت است.
وی با اشاره به اینکه دین اسلام با رای مردم امروز سر کار آمده و پشتوانه مردمی آن را مستحکم تر می نماید، افزود: مسئولین در نظام اسلامی با پشتوانه مردمی خدمت می کنند زیرا انتخابات در این کشور تشریفات نیست.
امام جمعه بجنورد رای دادن را یک تکلیف سیاسی عنوان کرد و یادآور شد: باید در این عرصه حضور یافته و بهترین انتخاب را داشته باشیم.
حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه اسلام تماشاگر نمی خواهد و همه را می خواهد وارد جریان کشور کند، اضافه کرد: همه باهم انقلاب کرده ایم و همه باهم جنگ را دفاع جانانه کرده ایم و همه باهم به میدان آمدیم و فتنه ها را خنثی کردیم.
وی تاکید کرد: امروز همه باهم دوست باشیم و با رای خود به عنوان پشتوانه نظام و رهبری، به تکلیف دینی و سیاسی خود عمل نماییم.
وی با اشاره به اینکه دو نکته مهم انتخابات در بیانات مقام معظم رهبری رعایت نظم و انضباط انتخابات و امنیت آن است، اظهار کرد: باید انضباط انتخابات از روز قبل انتخابات، روز انتخابات و یک روز پس از آن تا زمان اعلام نتایج و بعد از آن رعایت شود.
امام جمعه بجنورد یادآور شد: ملت ایران تجربه کرده است که بی قانونی و بی انضباطی در کشور بسیار بد است و همه ما باید نظم آفرین و امنیت آفرین باشیم.
حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی خطاب به نیروهای امنیتی و اطلاعاتی، گفت:  طی امروز و روزهای آینده، باید بیشتر تلاش شود و با توجه به اینکه مردم ما همیشه منظم بوده اند و انتخابات در امنیت برگزاری شده است، کوچک ترین مشکلی مشاهده نشود.
وی با بیان اینکه امروز امنیت در بسیاری از کشورهای منطقه وجود ندارد، تصریح کرد: در همین وضعیت نابسمان منطقه، جمهوری اسلامی ایران در حال برگزاری انتخابات در آرامش کامل است.
وی یادآور شد: پس از انتخابات هر شخصی که رای آورد، رییس جمهور است و شخص دیگر شهروند، بنابراین همه نجیبانه به منتخب ملت تبریک بگویند.
حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: مردم و مسئولان ستادهای انتخاباتی به هوش باشند پس از رقابت دوران رفاقت است و ستادها به دنبال هم بروند و جلسات مشترک بگذارند.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به اینکه برای اداره کشورمان به یکدیگر کمک کنیم، ادامه داد: مقام معظم رهبری می گویند ما برنده و بازنده نداریم، هر شخصی که رای آورد جشن عمومی انقلاب ما است و آنکه رای نیاورده بداند ملت پیروز انتخابات است و در این انتخابات کشور ملت پیروز می شود نه اشخاص.
حجت الاسلام یعقوبی بیان کرد: همانطور که رای دادن حق الناس است، نتیجه آراء را پذیرفتن نیز حق الناس است و مبادا کسانی مانند سال 88 پس از اعلام نتایج، در خیابان ها سر و صدا و خرابکاری کنند که چرا فلانی رای نیاورد، زیرا این حرف ها از شان ملت انقلابی به دور است نباید به فتنه گران، میدان دهیم که به بهانه های واهی، آرامش کشور را خدشه دار نمایند.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در ادامه سخنان خود به موضوع حادثه زلزله هفته گذشته در بجنورد پرداخت و از مسئولان خواست که بیشتر به این مسئله بپردازند و از حال و روز زلزله زدگان غافل نمانند.
حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه برخی شنیده ها حاکی از آن است که شدت این زمین لرزه تا 9/6 ریشتر بوده است، افزود: به لطف خداوند و به وجود برکت امام رضا(ع)، این خسارت ها کمتر بود ولا ضربه عجیبی به استان وارد می آمد.
وی یادآور شد: در عین حال خانه های زیادی صدمه دیدند، دو نفر از دنیا رفته اند، عده ای مجروح شدند، و حال که تبلیغات انتخابات تمام شده مسئولان، بهتر به وضعیت مردم رسیدگی کنند.
وی با بیان اینکه شاید در تنور انتخابات برخی کوتاهی ها برای مسئولان اجرایی اتفاق افتاد، تاکید کرد: باید نوسازی منازل را سرعت بخشند و پس از عبور از این حادثه سیاسی، باید از حادثه طبیعی غافل نشویم و شرایط زندگی برای مردمی که اکنون در زیر چادرها زندگی می کنند فراهم شود تا از این اوضاع دردناک نجات یابند.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه مراقب باشیم که خشم خداوند مانند جاری شدن سیل همه را در برمیگیرد و ملاحظه مومن و کافر را نمی کند و همه چیز را در بر می گیرد، گفت: باید خود را برای زلزله آخرت که طبق گفته قرآن کوه ها، از شدت آن متلاشی می شوند آماده کنیم.
حجت الاسلام یعقوبی خطاب به مردم تصریح کرد: مردم خانه ها را محکم و با نظارت مسئولان بسازند و ساخت و سازهای غیر مجاز به ویژه در حواشی شهر را، افتخاری ندانند که بعدها با وقوع زلزله و خراب شدن خانه، گرفتار مشکلات زیادی شوند.
 امام جمعه بجنورد در بخشی از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن سوم و چهارم خردادماه، سالروز فتح خرمشهر، گفت: این فتح حادثه عجیب و نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی بود و بنا به گفته امام راحل(ره)، این فتح تنها فتح جغرافیایی نبود بلکه در تاریخ دفاع مقدس یک نقطه عطف و فتح ارزش های اسلامی بوده است.
حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: خرمشهر را خدا آزاد کرد و مبارک باشد بر رزمندگان اسلام که در جبهه باطنی و ظاهری امتحان خود را پس دادند و پدیده ای سرنوشت ساز را در کشورمان رقم زدند.
وی با بیان اینکه عملیات بیت المقدس بسیار افتخار آمیز بود، ادامه داد: در این عملیات، 20 هزار اسیر از عراق به اسارت گرفته شد و طبق بیانات رهبری، این عملیات در کشور ماندگار خواهد ماند چرا که تعداد 20 هزار نفر اسیر امرعادی نیست بلکه به لطف خداوند، امداد های غیبی رزمندگان را یاری داد.
وی با اشاره به اینکه روز چهارم خرداد نیز روز مقاومت و پایداری است زیرا دزفول در جنگ خود را به خوبی نشان داد، افزود: دزفول نماد مقاومت و پیروزی است چرا که در در زمان جنگ 176 موشک، دو هزار و 500 توپ گلوله و 271 راکد به مردم دزفول وارد آمد و 19 هزار واحد مسکونی در این شهر ویران شد اما مردم خوش درخشیدند و ایستادگی کردند.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در بخشی از خطبه های نماز جمعه بجنورد با بیان اینکه این روزها در دنیا رفت و آمدهای مشکوکی دیده می شود، گفت: ترامپ سفری به عربستان و اسراییل در پیش دارد و همزمان با اعلام سفر وی ، محمدبن سلمان، علیه ایران اسلامی حرف های نامربوطی گفته و حملات به یمن شدت یافته است.
حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی با اشاره به اینکه شیعیان عربستان امروز زیر چکمه های آل صعود به سر می برند و در فشار هستند، افزود: می خواهند هسته مقاومت در منطقه را تضعیف کنند و مسئولان باید با این اتفاقات عادی برخورد نکنند و محکم تر ایستادگی کنند.
وی محمدبن سلمان را مهره آمریکا و تربیت شده آن ها برای استفاده در منطقه توصیف کرد و خطاب به مسئولان وزارت خارجه اعلام کرد: مسئولان وزارت خارجه درست موضع بگیرند، مبادا دشمنان به این نتیجه برسند که عرصه را تنگ نمایند، نباید منفعل باشیم و سکوت اختیار کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: