کد خبر: 3601070
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲
گروه اجتماعی: پس از هفته‌های پرهیاهو برای بررسی و انتخاب فرد اصلح ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، این تو هستی که امروز با انتخابت پیروز و سربلند شدی، تنها آن انگشت آغشته به رنگ آبی توست که امروز حرف اول را می‌زند، تویی که دل به آمدن داشتی برای یک حضور سیاسی، یا بهتر بگوییم برای آنکه نشان دهی تا آخرین لحظه از رهبرت و نظامت دفاع می‌کنی، از مدت‌ها قبل شناسنامه‌ات را در طاقچه خانه جلوی چشمت آماده کردی که نکند حضور در این حماسه از یادت برود.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان‌شمالی، یادت هست افتخار سال 57، افتخاراتت در جنگ تحمیلی و تمام عرصه‌هایی که از آنها سربلند و با نمره 20بیرون آمدی و امروز تمام دنیا چشم به این دوخته تا با انگشت آغشته به جوهر آبی چگونه تیری زهرآفرین به قلب دشمنت فرو می‌بری. امروز یکبار دیگر خیالبافی‌های دشمنت را با همان انگشت نقش بر آب کردی و پیروز اصلی امروز میدان تو هستی.
امروز همزمان با سراسر کشور مردم خراسان‌شمالی، زن و مردم، پیر و جوان، شناسنامه به‌دست پای صندوق‌های رای حاضر شده‌اند تا موجی از شور و نشاط را ایجاد کنند.
امروز همه آمده‌اند تا جهان را به مناظره این حضور با شکوه و با عظمت دعوت کنند و صلابت، بصیرت و استواری این ملت و این کشور را به رخ آن‌ها بکشانند.
محمد تقی ایرانی معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان شمالی در گفت و گو با ایکنا گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات در راستای تثبیت اقتدار نظام و تفسیر کننده ارتباط درست مردم با نظام است.
وی افزود: امسال با توجه به شرایط و حساسیت‌های کشور، انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از اهمیت خاصی برخوردار است.
ایرانی با تاکید بر لزوم حضور گسترده مردم در انتخابات گفت: حضور گسترده مردم در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی نظام، بازدارنده دخالت بیگانگان در همه حیطه‌ها است.
وی با بیان اینکه پشتوانه هر نظامی مردم هستند و این اصل در پایداری نظام جمهوری اسلامی تاثیر بسزایی داشته است، افزود: با توجه به اینکه این نظام، حاضر به تسلیم در برابر زیاده‌خواهی دولت‌های مستکبر دنیا نبوده و با همه قدرت در برابرآن‌ها ایستادگی می‌کند، بنابراین نیاز به پشتوانه مردمی بیش از پیش در آن احساس می‌شود.
ایرانی افزود: بنابراین خود حضور مردم در عرصه‌های مختلف در دخالت بیگانگان در همه حیطه‌ها بازدارنده خواهد بود.
این مقام مسئول ادامه داد: از ابتدای آغاز فرایند انتخابات تاکنون، فضای آرام و به دور از هیچگونه تنشی برای برگزاری انتخاباتی سالم در استان فراهم شده است.
نور الله قدرتی رئیس کل دادگستری خراسان شمالی نیز در ادامه در گفت و گو با ایکنا گفت: عدم حضور در انتخابات با هیچ منطقی سازگار نیست.
وی با اشاره به اینکه انتخابات لیله‌القدر نظام است، افزود: انتخابات سرنوشت نظام را رقم می‌زند و از سوی دیگر شرکت در انتخابات هم حق است و هم یک تکلیف، که باید همگان در تعیین سرنوشت خود مشارکت داشته باشند.
قدرتی ادامه داد: یکی از عوامل مهمی که می‌تواند در راستای منافع ملت تغییر ایجاد کند، حضور حداکثری مردم است.
وی تاکید کرد: سلامت و امنیت انتخابات، رقابت سالم، مشارکت حداکثری مردم و انتخاب اصلح در انتخابات از اهمیت زیادی برخوردار است.
قدرتی بیان کرد: نظام جهموری اسلامی ایران نظام مردم‌سالار دینی است و حضور حداکثری مردم در انتخابات و راهپیمایی تجلی این نظام است.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی نیز با تاکید بر رعات اخلاق انتخاباتی، گفت: باید کینه و دشمنی از انتخابات حذف شود.
حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در گفت و گو با ایکنا خراسان شمالی اظهار کرد: رقابت با رفاقت منافات ندارد و انتظار می‌رود که کاندیداهای ریاست جمهوری و طرفداران آن‌ها به دنبال کینه توزی، جنگ تن به تن و تخریب یکدیگر نباشند.
وی افزود: امروز چشم دنیا به چگونگی برگزاری انتخابات و میزان مشارکت مردم است پس طرفداران کاندیداها در ستادهای تبلیغاتی سعی کنند با حفظ آرامش در کشور، مردم را به مشارکت با شکوه در پا صندوق‌های را ترغیب کنند.
امام جمعه بجنورد اضافه کرد: هر شخص شرکت کننده در رقابت های ریاست جمهوری حتی اگر رای هم نیاورد، پیروز است چرا که شرکت در چنین صحنه بزرگ و مسئولیت مهم، نشان از جسارت، قدرت و اعتماد به نفس فرد دارد.
حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه همین که کاندیدای مورد نظر با حضورش در صحنه انتخابات و رقابت، تنور انتخاباتی را داغ کرده است به معنای پیروزی وی است، افزود: مشارکت حداکثری مردم برای کشور بسیار ارزشمند است و از ملت ایران انتظار می‌رود باردیگر با حضور در پای صندوق‌های رای، مشت محکمی بر دهان دشمنان نظام اسلامی بزنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: