کد خبر: 3602286
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۳
گروه فعالیت‌های قرآنی: زمان برگزاری آزمون تلاوت و مصاحبه ششمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان و توضیحات مربوط به نحوه برگزاری آن اعلام شد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی قرآن محمدتقی میرزاجانی، رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن و مدیر برنامه‌ریزی و اجرایی دبیرخانه طرح ارزیابی گفت: مخاطب این اطلاعیه شرکت‌کنندگان دوره ششم ارزیابی هستند که در آزمون ورودی موفق به کسب نمره حدنصاب شده‌اند. همچنین آن دسته از شرکت‌کنندگان دوره پنجم که بخشی از آزمون عملی و مصاحبه ایشان از دوره قبل ناتمام مانده است در صورت ثبت‌نام، مجاز به حضور در این آزمون می‌باشند.
وی افزود: لازم است شرکت‌کنندگان در آزمون، جزئیات این اطلاعیه و همچنین مفاد آیین‌نامه آزمون تلاوت و مصاحبه را به‌دقت مطالعه نمایند.
بخش قاریان
1 ـ زمان برگزاری آزمون قاریان به شرح ذیل است:
الف) قاریان درجه 4: چهارشنبه 14 تیرماه 96
ب) قاریان درجه 1، 2 و 3: پنجشنبه و جمعه 15 و 16 تیرماه 96
توضیح: با توجه به زمان‌بندی دقیق انجام‌شده، دبیرخانه شورای ارزیابی، نسبت به اعلام ساعت حضور هر یک از شرکت‌کنندگان، به‌صورت تلفنی اقدام خواهد کرد و شرکت‌کنندگان می‌بایست مطابق زمان‌بندی اعلام‌شده جهت مصاحبه و آزمون تلاوت حضور یابند.
2ـ مکان برگزاری آزمون: بزرگراه رسالت ـ روبروی مصلی ـ مجتمع امام خمینی(ره) ـ ساختمان 14 - شورای عالی قرآن
3ـ آزمون عملی و مصاحبه از چهار بخش ترتیل، تحقیق، حفظ و تفسیر تشکیل‌شده است(جهت اطلاع دقیق از مفاد آزمون به بخش آیین‌نامه‌ها مراجعه فرمایید).
توضیح: یادآور می‌شود که شرکت‌کنندگان پیش از ورود به اتاق مصاحبه، می‌بایست قطعات محفوظه را به‌صورت مکتوب در قالب فرم مربوطه ارائه نمایند.
4ـ عدم حضور هر یک از قاریان در آزمون ، به‌منزله انصراف از ادامه حضور در دوره جاری می‌باشد.
5ـ قطعاتی که قاریان در استودیو باید تلاوت نمایند در زمان حضورشان در محل آزمون به ایشان اعلام خواهد شد. لازم به ذکر است قطعات تلاوت 20 و 30 دقیقه‌ای ویژه قاریان درجات 1 و2، یک هفته قبل از آزمون مصاحبه و عملی در سامانه ارزیابی اطلاع‌رسانی خواهد شد.
بخش مدرسان
1ـ زمان دقیق برگزاری آزمون مدرسان به شرح ذیل است:
الف) مدرّسان درجات 1 ، 2 و 3 (گرایش معلم قرائت قرآن) : چهارشنبه و پنجشنبه 21 و 22 تیرماه 96
ب) مدرسان درجه 4: جمعه 23 تیرماه 96
توضیح: با توجه به زمان‌بندی دقیق انجام‌شده، دبیرخانه شورای ارزیابی، نسبت به اعلام ساعت حضور هر یک از شرکت‌کنندگان، به‌صورت تلفنی اقدام خواهد کرد و شرکت‌کنندگان می‌بایست مطابق زمان‌بندی اعلام‌شده در آزمون حضور یابند.
2ـ مکان برگزاری آزمون: بزرگراه رسالت ـ روبروی مصلی ـ مجتمع امام خمینی(ره) ـ ساختمان 14- شورای عالی قرآن
3ـ آزمون از سه بخش ترتیل، تحقیق و مصاحبه تشکیل‌شده است، به ‌استثناء مدرسان درجه 4 که صرفاً از ایشان آزمون ترتیل و مصاحبه به عمل خواهد آمد(جهت اطلاع دقیق از مفاد آزمون به بخش آیین‌نامه‌ها مراجعه فرمایید).
4ـ عدم حضور هر یک از مدرسان در آزمون، به‌منزله انصراف از ادامه حضور در طرح می‌باشد.
5ـ مطابق بند 7 آیین‌نامه ضوابط ارزیابی قاریان و مدرسان(مصوبه جلسه نهم شورای توسعه فرهنگ قرآنی)، ارائه سوابق آموزشی مدرسان الزامی است:
الف ـ مدرس درجه ‌یک: 10 سال سابقه آموزش تلاوت قرآن کریم
ب ـ مدرس درجه ‌دو: 6 سال سابقه آموزش تلاوت قرآن کریم
ج ـ مدرس درجه سه: 3 سال سابقه آموزش تلاوت قرآن کریم
د ـ مدرس درجه چهار: 1 سال سابقه تدریس
تذکر مهم: مدرسان شرکت‌کننده به هنگام مراجعه می‌بایست اصل گواهی سابقه تدریس خود را به مسئولین اجرایی دبیرخانه شورای ارزیابی تحویل دهند.
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶/۰۳/۰۲ - ۰۹:۰۹
0
1
برگزاری آزمون‌‌‌ها افزایش یابد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۶/۰۳/۰۳ - ۰۹:۲۰
0
1
برپایی این دوره‌ها باعث انس با قرآن می‌شود
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: