کد خبر: 3610914
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
گروه بین‌الملل: گروه تواشیح و همخوانی «فدک الزهراء» به مناسبت ماه رمضان در رنگبار حضور یافته و برنامه‌های قرآنی برای علاقمندان اجرا کرده است.
همخوانی قاریان مشهدی در زنگبار + عکس
رایزنی فرهنگی ایران در تانزانیا در خبری به خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) اعلام کرد: گروه فدک الزهراء که از مشهد به زنگبار(از جزایر تانزانیا) اعزام شده است، در بیست‌و‌دومین روز ماه رمضان در دانشکده زبان‌های خارجی «بوینی» برنامه قرآنی و تواشیح اجرا کرد.
همخوانی قرآن و تواشیح به ویژه تواشیح «اسماء الحسنی» توسط این گروه مورد استقبال گسترده دانشجویان روزه‌دار در دانشکده بوینی قرار گرفت.
گروه فدک الزهراء همچنین در مسجد اهل سنت شهر سنگی زنگبار(مسجد بوینی) حضور یافت و اجرای آنان تحسین نمازگزاران مسجد را به دنبال داشت.
اجرای قطعاتی در مدح امام علی و امام رضا(علیهما السلام) در مسجد «حجت‌الاسلام»(مسجد شیعیان)، قرائت سوره‌های وارده در شب بیست‌وسوم ماه رمضان همچون عنکبوت و دخان و همخوانی اسماء الحسنی از دیگر برنامه‌های گروه در زنگبار بود و شب‌زنده‌داران زنگباری از اجرای گروه فدک‌ الزهراء شگفت‌زده شدند.
همچنین همخوانی قرآن و تواشیح توسط گروه فدک الزهراء در مسابقات دانش‌آموزی اتباع اهل بیت(ع) در زنگبار با استقبال اساتید، معلمان و دانش‌آموزان مواجه شد.
این گروه فردا، 29 خردادماه، نیز در دانشگاه زنگبار برنامه خواهد داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: