کد خبر: 3611892
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
پژمان‌فر پاسخ می‌دهد؛
گروه سیاسی: رئیس فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری نشست‌های مشترک با مسئولان اجرایی در سال گذشته گفت: پیگیری‌هایی برای برگزاری جلسات در سال جدید کرده‌ایم اما هنوز پاسخی دریافت نشده است.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با آغاز دهمین دوره مجلس شورای اسلامی فراکسیون قرآن، عترت و نماز نیز دور جدید فعالیت‌های خود را آغاز کرد؛ در این دوره فراکسیون قرآن، عترت و نماز توانست با ایجاد رابطان استانی از بین نمایندگان مجلس راهبرد مؤثر و مناسبی را برای پیشبرد اهداف فراکسیون در راستای رصد و نظارت فعالیت‌های قرآنی در شهرها و شهرستان‌های مختلف و حمایت‌های لازم از آنها طراحی کند.
همچنین فراکسیون طی سال قبل جلسات خوبی را با مسئولان اجرایی و بخش‌های مختلف در حوزه دینی و قرآنی داشت اما روند برگزاری این جلسات و نشست‌های مشترک در سال جدید با کندی روبرو شده است. در روزهای پایانی سال 1395، رئیس فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس گفته بود، تلاش می‌کنیم معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه را به عنوان اولین مهمان فراکسیون دعوت کنیم. همچنین وزیر آموزش و پرورش نیز از دیگر گزینه‌ها برای حضور در فراکسیون بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین نصرالله پژمانفر در گفت‌وگو با ایکنا در این مورد اظهار کرد: مکاتباتی با آقای نوبخت داشته‌ایم اما زمانی را برای حضور در مجلس و جلسه فراکسیون اعلام نکردند اما در صدد هستیم که بتوانیم این جلسه را در اسرع وقت داشته باشیم؛ در مورد وزیر آموزش و پرورش نیز تماس‌هایی داشتیم اما متأسفانه هنوز در این رابطه اعلام آمادگی نکرده و پیگیر هستیم تا بتوانیم در آینده این نشست مشترک را نیز داشته باشیم.
وی در مورد احتمال تغییر کابینه و تأثیر آن بر عدم تمایل مسئولان برای حضور در جلسات فراکسیون و پاسخگویی به سؤالات مربوطه گفت: هنوز کابینه دولت یازدهم وظایف خود را انجام می‌دهد و ما نیز رایزنی‌های خود را باید ادامه بدهیم؛ اینکه منتظر بمانیم کابینه جدید معرفی شود فکر می‌کنم کارهای به کندی پیش برود و ما سعی می‌کنیم بتوانیم ارتباطاتمان را بیشتر کنیم و فعالیت‌های قرآنی را در حوزه‌های مختلف به ویژه شهرستان‌ها توسعه بدهیم.
پژمانفر همچنین با اشاره به فعالیت رابطان استانی فراکسیون و فعالیت آنها اظهار کرد: رابطان استانی فراکسیون آمادگی کامل برای پیگیری امور دارند اما آنچه روند اقدامات آنها را کند کرده مربوط به مسئولان اجرایی استان‌ها و ضعف در همراهی‌هاست.
وی همچنین در مورد برنامه‌های جدید فراکسیون قرآن، عترت و نماز نیز گفت: پیشنهاداتی از سوی اعضای فراکسیون برای سال جدید مطرح شده که باید در جلسات مطرح و در مورد آنها تصمیم‌گیری شود و در صورت اتخاذ تصمیم، نتیجه را رسانه‌ای خواهیم کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: