کد خبر: 3618773
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۷
سازمان‌های اسلامی، با محکوم‌کردن اقدام رژیم صهیونیستی مبنی بر بستن درب‌های مسجدالاقصی به روی مسلمانان و بازداشت مفتی قدس، نسبت به برانگیخته‌شدن خشم مسلمانان هشداردادند.
خشم مسلمانان از بسته شدن اقصی و  بازداشت مفتی قدس/سازمان های اسلامی هشدار دادند
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) به نقل از خبرگزاری معا، الازهر مصر، اقدام روز گذشته رژیم صهیونیستی مبنی بر بستن مسجدالاقصی و ممانعت از برگزاری نماز جمعه در آن و همچنین درگیری با مسلمانان و نگهبانان مسجد و بازداشت «شیخ محمد حسین»، مفتی قدس و «شیخ عکرمه صبری»، مفتی سابق و خطیب مسجدالاقصی را به شدت محکوم کرد.
الازهر با هشدار نسبت به سوء استفاده از حوادث فلسطین برای اجرای طرح های یهودی سازی در قدس شریف و مسجدالاقصی تاکید کرد: این اقدامات خشم مسلمانان در سراسر جهان را برانگیخته و امنیت این رژیم را تهدید می‌کند. 
الازهر همچنین از همه هیئات دولتی خواست وظایف خود را در برابر ملت فلسطین، قدس شریف و قسمت‌های اشغال شده فلسطین انجام داده و در برابر اصرار اشغالگران بر نقض قوانین بین‌المللی بایستند.
الازهر همچنین با تأکید بر این که جامعه بین‌الملل موظف است در حفظ حقوق همه ملت ها به طور مساوی تلاش کند از سازمان های بین‌المللی خواست رژیم صهیونیستی را وادار کنند درب‌های اقصی را به روی مسلمانان باز کرده و شیخ محمد حسین، مفتی فلسطین و شیخ عکرمه صبری مفتی سابق را فورا آزاد کند.
اتحادیه جهانی علمای مسلمان نیز ضمن محکوم کردن این اقدام از سوی اشغالگران صهیونیستی تأکید کرد: اگر  امت اسلامی در تفرقه به سر نمی‌برد و برخی سیاستمداران با دشمن همگام نمی‌شدند، صهیونیست‌ها جرأت پیدا نمی‌کردند، دست به اقداماتی بزنند که در طول پنجاه سال بی سابقه بوده است.
«علی محیی الدین قره داغی»، دبیر کل اتحادیه جهانی علمای مسلمان ضمن محکوم کردن بازداشت مفتی فلسطین، هشدار داد، این گونه اقدامات می‌تواند وضعیت رژیم اشغالگر را متشنج کند.
رئیس شورای عالی اسلامی بیت المقدس و خطیب مسجد الاقصی نیز با اشاره  به این که بستن مسجدالاقصی موجب برانگیختن احساسات مسلمانان شده گفت: این اقدام با آزادی عبادت که همه قوانین آن را تایید کرده‌اند، در تعارض است،
وی با بیان این که مردم فلسطین نماز جمعه را در اطراف باب الاسباط و زیر نور آفتاب اقامه کردند تا بر حق خود در اقامه نماز در مسجدالاقصی تأکید کنند، گفت: فلسطینیان در برابر هر اقدامی از سوی رژیم اسرائیل از این حق کوتاه نمی‌آیند.
وی همچنین از کشورهای عربی و اسلامی خواست در برابر اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و به ویژه قدس شریف موضع مناسبی اتخاذ کنند.
دارالافتاء اردن نیز با صدور بیانیه این از جامعه بین‌الملل و در رأس آنها کشورهای اسلامی خواست به مسئولیت‌های خود در برابر اقدامات وحشیانه در مسجدالاقصی و بستن آن به روی نمازگزاران، اهانت به نمادهای دینی و منع اقامه نماز در بیت المقدس عمل کنند.
در این بیانیه آمده است: دفاع از مسجدالاقصی و حمایت از آن و حفظ آن از خطرهایی که تهدیدش می‌کند بر مسلمانان واجب است.
 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: