کد خبر: 3618905
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
مفتی سعودی:
گروه بین‌الملل: یک مفتی سعودی، با درخواست از فلسطینی‌ها برای رها‌کردن مسجد الاقصی برای یهودیان، خشم کاربران شبکه های اجتماعی را برانگیخت.
مسجد الاقصی را برای یهودیان رها کنید!
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از العالم، احمد بن سعید القرنی در چند توییت متوالی در صفحۀ خود بر روی توییتر ادعا کرد که مرگ در راه مسجد الاقصی شهادت نیست.
وی نوشت: آیا حرمت خون مسلمان فلسطینی کمتر از مسجد الاقصی است؟ از خدا بترسید و خون مردم را مباح نکنید، چه کسی گفته است که مرگ در راه مسجد الاقصی شهادت است؟
القرنی از مردم فلسطین خواست از رهبران ماجراجوی خود پیروی نکنند، زیرا فلسطینی‌ها هیزمِ جنگی محکوم به شکست شده‌اند.
وی در توجیه ادعای خود نوشت: یهودیان از مسجد الاقصی دست نخواهند کشید زیرا آنان همانند روباهی هستند که ملخی به دست آورده است. از آن گذشته، اعراب، برای آزادی قدس، لشکری نخواهند فرستاد و به این ترتیب کاری که حماس می‌کند هلاکت محض است و خدا دستوری در این زمینه نداده است.
این مبلغ سعودی همچنین مدعی شد هیچ دلیلی از قرآن و سنت وجود ندارد که ثابت کند در صورت ضعف و نداشتن نفر و مهمات همچنان باید با دشمن بجنگند.
وی افزود: مسجد الاقصی مال ماست نه یهودیان اما فقط زمانی به ما بر می‌گردد که خداوند دستور دهد و توپ و تانک و قدرت داشته باشیم نه این که به چاقو و سنگ متوسل شویم.
کاربران شبکه ‌ای اجتماعی به این موضع‌گیری مفتی وهابی سعودی واکنش نشان دادند.
به نوشتۀ وبگاه وطن یغرد تحت السرب، کمال الدین صدقی خطاب به القرنی نوشت: نظرت دربارۀ اموال مسلمانان که پادشاهت آن‌ها را دو دستی تقدیم ترامپ کرد تا تخت پادشاهی خود را حفظ کند، چیست؟
فهد نیز نوشت: این جنگ، فقط از نظر منافقان «جنگ محکوم به شکست» است.. این نوشته ها، چیزی نیست جز زمینه سازی برای عادی‌سازی روابط با یهودیان بر اساس دستورات پادشاه..
محمد نیز تأکید کرد: تو پست فطرتی و صهیونیستی بیش نیستی که به خفت و خواری‌شنیدن از اربابان یهودی خیبر عادت کرده است؛ حماس، نماد شرافت و تاج سر امت است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: