کد خبر: 3621255
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶
در «جمعه خشم» برگزار شد؛
گروه بین الملل: همزمان با اعلام روز جمعه خشم در فلسطین و درحالی که تدابیر امنیتی رژیم صهیونیستی پشت دربهای مسجدالاقصی با کار گذاشتن گیت‌های تردد بالا گرفته است، صدها فلسطینی نماز صبح خود را در «باب‌الاسباط» اقامه کردند.
اقامه نماز صبح فلسطینیان در ورودی‌های مسجدالاقصی
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری i24news، صدها فلسطینی نماز صبح امروز، جمعه، 30 تیر را در منطقه «باب‌الاسباط» اقامه کردند این درحالی بود که رژیم صهیونیستی نیروهای نظامی خود را به صورت گسترده در بخش قدیمی قدس مستقر کرده و از سوی دیگر اقدام به کارگذاشتن موانع آهنی در باب‌الاسباط و اطراف مسجدالاقصی کرد.
از سوی دیگر، نیروهای موسوم به گارد مرزی اسرائیل با استقرار در ورودی‌های مسجدالاقصی از عبور اتوبوس‌هایی که حامل اهالی اراضی اشغالی 1948 بود، به سمت قدس و مسجدالاقصی ممانعت به عمل آورد.
طبق گزارش پایگاه خبری الیوم السابع، نیروهای غاصب صهیونیستی امروز همچنین از ورود مردان زیر 50 سال به بخش قدیمی قدس اشغالی جلوگیری کردند.
در همین حال، درگیری پنجشنبه شب نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی با جوانان فلسطینی در اطراف مسجد الاقصی 42 زخمی برجای گذاشت که وضعیت جسمانی دوتن از آنها وخیم گزارش شده است.
این اقدام رژیم صهیونیستی پس از آن صورت گرفت که جمعه، 16 تیرما در پی درگیری پلیس رژیم صهیونیستی با جوانان فلسطینی، چهار فلسطینی شهید شدند و دو صهیونیست نیز به هلاکت رسیدند.
کشته شدن دو سرباز اسرائیلی سبب شد تا بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل دستور بستن درهای مسجد الاقصی را به روی نمازگزاران صادر کند.
این اقدام که در 50 سال اخیر بی سابقه بوده است، واکنش های شدید مقام های کشورهای اسلامی و عربی به همراه داشته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: