کد خبر: 3625018
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۳
با حمایت و نظارت سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور؛
گروه دانشگاه: روند برگزاری جشنواره‌های ملی قرآنی دانشجویان در دانشگا‌ه‌ها با حمایت و نظارت سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور و با همکاری معاونت‌های فرهنگی واحدهای جهاد دانشگاهی کشور ادامه دارد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، جشنواره‌های ملی قرآنی دانشجویان با حمایت و نظارت سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور و با همکاری معاونت‌های فرهنگی واحدهای جهاد دانشگاهی کشور برگزار می‌شود.

اختتامیه جشنواره تجسمی شهود قدسی اواخر مرداد برگزار می‌شود
جشنواره تجسمی شهود قدسی فارس در بخش‌های نقاشی، عکاسی، گرافیک و خوشنویسی به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی فارس و حمایت و نظارت سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور، در خرداد ماه سال ۹۶ برگزار شد و طی آن برگزیدگان راه‌یافته به بخش نمایشگاهی این جشنواره آثار خود را در مدت زمان تعیین شده در ایام ماه مبارک رمضان به نمایش گذاشتند.

اسامی برگزیدگان این دوره از جشنواره تجسمی شهود قدسی به‌زودی در وب‌سایت این جشنواره به نشانی www.shohoodeghodsi.ir درج خواهد شد و شرکت‌کنندگان می‌توانند با مراجعه به این وب‌سایت از اسامی برگزیدگان اطلاع پیدا کنند.

بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره تجسمی شهود قدسی، اختتامیه این دوره از جشنواره و تقدیر از برگزیدگان، اواخر مردادماه سال جاری برگزار خواهد شد.

ادامه جشنواره قرآنی مطراق از سال تحصیلی جدید

این جشنواره به همت سازمان جهاد دانشگاهی واحد تهران و حمایت و نظارت سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در زمینه ادبیات نمایشی قرآنی، با موضوع نمایشنامه‌ها و فیلمنامه‌های قرآنی به کوشش معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران به این جشنواره ارسال کنند.

رویکرد این جشنواره این‌گونه بود که هرچند هفته یکبار با برگزاری یک جلسه نمایشنامه‌خوانی با اجرای هنرمندان از جامعه دانشگاهی، اهتمام به تولیدات در این حوزه داشته باشد، به همین منظور در بخش نمایشنامه‌خوانی این جشنواره، نمایشنامه «شاید شبی شوم و شفاف شیطان» به نویسندگی میلاد اکبرنژاد و کارگردانی رضا عاشوری‌فر بازخوانی شد و در خردادماه به روی صحنه رفت. اکنون با توجه به تعطیلی دانشگاه‌ها، ادامه این برنامه به مهرماه موکول خواهد شد.

به گفته مدیر مرکز تئاتر و سینمای جهاد دانشگاهی تهران، در شهریورماه، چند نشست تخصصی و برنامه‌های نمایشنامه‌خوانی و فیلم‌نامه‌خوانی با محوریت سینمای دینی برگزار می‌شود که اطلاعات بیشتر پیرامون برنامه آنها در خبرهای آتی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر، آشنایی با شرایط عمومی و اختصاصی و شرکت در این جشنواره می‌توانند به وب‌سایت www.jtfarhangi.ir  مراجعه و یا با ایمیل nktheater@gmail.com  در ارتباط باشند.

تمدید زمان شرکت در جشنواره ملی شبکه‌های اجتماعی قرآن کریم

دیگر جشنواره قرآنی دانشجویی است که توسط سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی و حمایت و نظارت سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار می‌شود و هدف آن یافتن فعالان قرآنی در فضای مجازی و معرفی پتانسیل‌ها در حوزه شبکه‌های اجتماعی و ایجاد ارتباط با طیف وسیعی از مخاطبان مسلمان و غیرمسلمان دانشجو در داخل و خارج از کشور است جشنواره ملی شبکه‌های ارتباطی قرآن کریم است.

مهلت ارسال آثار به این جشنواره، تمدید شد و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا پایان شهریورماه سال جاری به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند، اختتامیه جشنواره مهرماه امسال برگزار می‌شود.

این جشنواره در شش محور اطلاع‌رسانی و تحلیل اخبار حوزه دین، تفسیر و تحلیل آموزه‌های قرآنی و احادیث، بازنشر آیات و احادیث، پاسخ به سؤالات و شبهات دینی و تبلیغ دین مبین اسلام، معرفی شخصیت‌های قرآنی و فعالیت‌های شاخص قرآنی و معرفی و انتشار محصولات قرآنی برگزار می‌شود.

شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را در قالب عکس، اینفوگرافی، فیلم، کانال و گروه و هر آنچه که بتوان در فضای مجازی نشر داد، به ادمین کانال تلگرام جشنواره به آدرس telegram.me/QuranFestival و یا از طریق دایرکت اینستاگرام ارسال کنند.

در این دوره از جشنواره، نفرات برتر در دو بخش از دیدگاه داوران و از دیدگاه مخاطبان مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و به تصاویر یا هر محتوای دیگری که بیشترین بازدید را داشته باشد، نیز جوایزی اهدا می‌شود.

یادآور می‌شود، جشنواره ملی شبکه‌های ارتباطی قرآن کریم به همت معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی و با حمایت سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: