کد خبر: 3625821
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۰
گروه اجتماعی: شهردار منطقه 5 شیراز از تملك و افزودن سه باغ خانواده به مجموعه باغ‌های این كلان‌شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، یوسف نامور، شهردار منطقه 5 شیراز امروز، 10 مردادماه، از باغ‌های شهری به عنوان سرمایه‌های زیست محیطی یاد كرد و گفت: سه باغ در خیابان سپاه جنوبی تملك شده كه یكی از باغات به مساحت 3100 متر مربع با اعتبار عمرانی و تملكی 23 میلیارد و 100 میلیون ریال فضاسازی شده و آماده‌ بهره‌برداری است.

وی با بیان اینكه باغات شیراز دارای اهمیت زیادی هستند و نگهداری این باغات از اولویت‌های شهرداری است، افزود: همچنین مراحل احداث باغ خانواده قبله در حال اتمام است و به زودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

نامور ادامه دادك باغ خانواده قبله دارای 7 آلاچیق، مجموعه كافی‌شاپ و تجاری، سرویس بهداشتی، سكوی نماز و یك هزار متر مربع كف‌سازی و 2100 متر مربع احداث فضای سبز و دیوار بلوكی با نمای كاهگلی است.

شهردار منطقه 5 شیراز با تصریح اینكه استقبال مردم از این باغات خوب است، گفت: باغات خانواده به گونه‌ای طراحی می‌شود كه با پارك‌ها تفاوت داشته باشد زیرا اگر قرار باشد این باغات خانواده نیز مانند پارك‌ها باشد در حال حاضر به اندازه كافی پارك در شهر وجود دارد.

وی با اشاره به اهداف راه‌اندازی باغات خانواده گفت: اعتلای كیفیت حیات شهری چند وجهی است و از سویی علاوه بر زیباسازی چشم‌انداز شهری در حفظ سلامت انسان‌ها تأثیر فراوانی دارند و از جهت دیگر با ایجاد بستر حضور خانواده در فضای باز شهری با تأثیر بر جنبه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی كه پایه‌های پایداری شهری هستند، كیفیت زندگی و زیست پذیری شهرها را ارتقا داده و در رسیدن به وضعیت مطلوب‌تر محیطی شهرها مؤثر هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: