کد خبر: 3628072
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱
گروه فرهنگی: حرفه‌ای كه شب و روز ندارد، عصر ارتباطات به او نياز وافر دارد، در اطلاع رسانی نقشش انكار شدنی نيست، بايد همواره در پي خبر باشد و با خبر، بايد با قبول خطر‌های فراوان، از مرزها نيز گذر كرده و به واقع «خبرنگاری» كند.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اردبیل، روز خبرنگار، روزی است که گویی قلم، این مقدس‌ترین عامل سوگند آسمانی که قرآن به آن قسم خورده است «نون و القلم ومایسطرون» بار دیگر به مظهر درخششی تبدیل شده که حکایت‌گر زندگی تابناک رهپویانی می‌شود که همواره با قلم پیوندی جاودانه بسته اند. روزخبرنگار، سرود ماندن در ورطه نوشتن،حکایت پابرجایی در دنیای کلمات و واژه ها و عامل تابندگی دگرباره اندیشه‌های انسانی است. 
روز خبرنگار، روزی است که با طلوع خورشید آن فرا گرفته‌ایم که باید همچنان درعرصه قلم پابرجا باشیم و همچنان به رغم همه دشواری‌ها و سختی‌ها و همه موانع در راه پر تکاپوی روزنامه نگاری، خود را ازاین عرصه مردمی کنار نکشیم. 
روز خبرنگار، روزی است که شکوفایی و درخشش قلم در پرتو جانبازی خبرنگار ایرانی نمود پیدا می‌کند که با جانفشانی‌های خویش، بار دیگر شکوفه‌های به بار نشسته آزادی را درجهان بارور کرد. 
خبرنگار صادقانه مي‌نويسد، مي‌نويسد براي ساختن فرهنگ غني، مي‌نويسد براي ساختن كشوری آباد و آزاد، براي ساختن بهترين‌ها براي ايران و ايراني؛ اينان همواره در عمق جامعه زندگي مي‌كنند و سلامت فرهنگي و فكري هر جامعه‌اي، مرهون تلاش‌هاي شبانه روزي آنهاست.
در ايران اسلامي چه در دوره هشت سال دفاع مقدس و چه پس از آن به دفعات شاهد از جان گذشتگي خبرنگاران رشيد ميهن عزيزمان در امر تهيه واقعيات و دفاع از آزادگي و اسلام بوديم، دفاع مقدس ملت ايران در مقابل تجاوز بيگانه فصلي تاثير‌گذار در تاريخ اين رمز و بوم است كه بخشي از آن ماحصل تلاش خبرنگاران، نويسندگان و روزنامه‌نگاراني بود كه با هدف اطلاع‌رساني و نيز انتقال فرهنگ اسلامي انقلابي جبهه، به اين معركه وارد شده بودند.
یادداشت: سیما میرقاسمی
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: