کد خبر: 3635094
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴
یاراحمدی مطرح کرد:
گروه فعالیت‌های قرآنی: مسئول برنامه‌ریزی اردوهای قرآنی منطقه‌ای استعدادهای قرآنی گفت: هدف از برگزاری این دوره‌ها شناسایی و کشف استعدادها در حوزه قرائت و حرکت از مرحله قرائت تحقیق به سوی قرائت تدویر است .
محسن یاراحمدی، کارشناس آموزش‌های سازمان دارالقرآن کریم در گفت و گو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از چهارمحال و بختیاری بیان کرد: مناطق کشور به قسمت‌های مختلف تقسیم شد و چهار محال و بختیاری  میزبانی منطقه غرب  کشور را بر عهده گرفت و اساتیدی از چهار محال و بختیاری، ایلام ، و کرمانشاه به‌کار گرفته شده‌اند.
وی ادامه داد: هر استان تعدادی سهمیه برای حضور استعدادهای قرآنی خود در این دوره دارد که از چهار محال و بختیاری 17 نفر در اردوی آموزشی استعدادهای قرآنی دانش‌آموزان غرب کشور شرکت کرده‌اند.
یاراحمدی با بیان این که این طرح یک ساله است و در حال حاضر این اردو به صورت منطقه‌ای و سه روزه درحال برگزاری است، ابراز کرد: این دانش‌آموزان در سال به حال خود رها نمی‌شوند.
کارشناس آموزش‌های سازمان دارالقرآن کریم با بیان این که ۹۰ درصد قرآن‌آموزان در مرحله تلاوت تقلیدی قرار دارند، عنوان کرد: بیشتر مباحث تدریس حول محور تقلید از استادان مصری بیان می‌شود و از راهنمایی اساتید در موضوعاتی همچون تجوید، صوت،  لحن، صداسازی و ... آموزش‌هایی می‌بینند.
مسئول برنامه‌ریزی اردوهای قرآنی منطقه‌ای استعدادهای قرآنی سراسر کشور در خصوص نحوه گزینش نوجوانان حاضر در این دوره، تشریح کرد: قبل از سال فراخوانی در استان‌ها اعلام شد که بر اساس آن، نوجوانان بین ۸ تا ۱۸ سال، تلاوت‌های خود را ارسال کردند.
یار احمدی  با بیان این که سهمیه هر استان به ظرفیت و جمعیت قرآنی آن بستگی دارد، افزود: 110  نفر در در اردوی آموزشی استعدادهای قرآنی دانش‌آموزان غرب کشور شرکت کرده‌اند که هدف از برگزاری این دوره‌ها شناسایی و کشف استعدادها در حوزه قرائت است؛ همچنین بنا داریم از مرحله قرائت تحقیق به سوی قرائت تدویر حرکت کنیم.
وی در پاسخ به این سؤال که چرا این دوره‌ها برای دختران علاقه‌مند به فعالیت‌های قرآنی برگزار نمی‌شود، بیان کرد: تاکنون برنامه‌ای برای این گروه از علاقه‌مندان نداشته‌ایم اما سعی خواهیم کرد در سال‌های آینده  برنامه‌‌ای برای دختران علاقه‌مند به فعالیت‌‌های قرآنی نیز درنظر بگیریم.
یار احمدی در رابطه با داوران حاضر در این جلسه گفت: امسال اولین دوره اردوها به صورت منطقه‌ای برگزار می‌شود و برای اساتید حاضر در این دوره نیز فراخوان استانی آن به استادان علاقه‌مند اعلام شد؛ تلاش ما در این راستا بود که اساتید آشنا با قوانین صدا، لحن و تحوید در کنار اخلاق قرآنی وارد این عرصه شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: