کد خبر: 3635738
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۶
محمدزاده:
گروه فعالیت‌های قرآنی: محمدحسین محمدزاده، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما از طراحی ایده تشکیل باشگاه خبرنگاران قرآنی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران قرآنی تشکیل می‌شود
محمدحسین محمدزاده، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از طراحی ایده‌ای مبنی بر تشکیل باشگاه خبرنگاران قرآنی خبر داد و بیان کرد: با توجه به این که بین فضاهای خبرنگاری و قرآنی، می‌تواند ظرفیت‌های بالایی وجود داشته باشد و علاوه بر این که شاهد پیشرفت‌های در این زمینه بوده‌ایم و یک خبرگزاری تخصصی داریم و خبرهای قرآنی از برخی خبرگزاری‌های دیگر نیز منعکس می‌شوند باز هم فضا برای تربیت نیروی انسانی و بررسی فضای ژورنالیستی و نقاط تلاقی آن با فضاهای قرآنی وجود دارد.
وی در ادامه افزود: در نتیجه می‌طلبد که یک فضای خیلی دوستانه و خوب که در آن بتوان به جذب نیروی مستعد فراگیر این فضاهای مرتبط پرداخت، در قالب یک باشگاه خبرنگاران قرآنی وجود داشته باشد و ما نیز درصدد تدوین این طرح هستیم تا به شورای توسعه فرهنگ قرآنی ارائه کنیم.
مدیر شبکه قرآن و معارف سیما در مورد لزوم تشکیل چنین باشگاهی با وجود خبرگزاری تخصصی مانند ایکنا تصریح کرد: در واقع ممکن است که این طرح نیز به خبرگزاری ایکنا واگذار شود و قصدمان این نیست که اجرای طرح نیز بر عهده ما باشد، اما نیازمند فضایی هستیم که جوان‌های مستعد در آن حضور یابند، کشف استعداد شوند تا از درون آن نیروهایی که مورد نیاز ما و شما است تأمین شود، به نظر می‌رسد که فضای خوبی است و شبکه قرآن و معارف سیما و خبرگزاری ایکنا که به صورت تخصصی در حال فعالیت هستند خوب است که از این طرح استقبال کنند.
محمدزاده در ادامه افزود: دقیقا مانند باشگاه خبرنگاران جوان که وابسته به سازمان صدا و سیما است اما در عین حال بحث خبرنگاری در داخل بخش‌های مختلف شبکه‌های رسانه ملی را نفی نمی‌کند و هر یک کارکرد خودشان را دارند، مثلا اگر یک معاونتی به صورت تخصصی و در فضای تخصصی کار می‌کند، نفی نمی‌کند که در کنار آن باشگاهی برای کشف استعدادها و ارتقای آنها وجود داشته باشد.
دبیر شورای معارف سیما با تأکید مجدد روی این مطلب که باشگاه خبرنگاران قرآنی می‌تواند زیر مجموعه ایکنا باشد گفت: در هر حال ممکن است این باشگاه زیر مجموعه ایکنا باشد و اصراری نداریم که در رسانه ملی این مسأله مطرح شود، در واقع می‌تواند طرح اصلی از جانب شبکه قرآن باشد و اجرای آن نیز برعهده ایکنا قرار گیرد. همچنین هنوز کار تدوین این طرح تمام نشده و به دوستان ایکنا پیشنهاد می‌کنم که خودشان کارهای طراحی و ارائه این طرح را پیگیری کنند و اصراری نداریم که خودمان آن را انجام دهیم.نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: