کد خبر: 3639399
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۸
گروه اجتماعی: ۸۹ هتل با اعتباری بالغ بر هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در استان در حال ساخت است که بیش از ۱۲ هزار و ۳۰۰ تخت اقامتی را به مجموعه هتلینگ استان اضافه خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اصفهان، به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان؛ اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین محورهای توسعه  استان گردشگری صنایع دستی و میراث فرهنگی است و به همین دلیل کارگروه مربوطه به عنوان یکی از اصلی ترین مراجع تصمیم گیری با جدیت پیگیری می‌شود و از طرح‌های مختلف در این زمینه استقبال می‌کند.
استاندار اصفهان با اشاره به تصویب دو طرح گردشگری در این جلسه تصریح کرد: طرح گردشگری مهرگرد در شهرستان سمیرم با حدود سه هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در ۳۰۰ هکتار شامل باغات سیب، منطقه  چاپار و جاذبه های طبیعی با عملکرد گردشگری ورزشی و فرهنگی به تصویب رسید.
زرگرپور از تصویب طرح کمپ گردشگری عشایری در شاهین شهر خبر داد و افزود: این طرح بازسازی از زندگی عشایر استان است و با توجه به اینکه سرمایه گذار از عشایر بشمار می‌رود و دسترسی نزدیکی را به اصفهان خواهد داشت که با سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد ریالی، صنایع دستی، تولیدات و سبک زندگی عشایر را به تصویر می‌کشاند و گردشگران می‌توانند در نزدیکی اصفهان از این کمپ بازدید نمایند.
رسول زرگرپور با بیان اینکه طی یکسال گذشته طرح‌های گردشگری بسیار خوبی در استان مصوب شده است، افزود: این طرح‌ها حجم سرمایه گذاری و اشتغال بالایی را به همراه دارند که در توسعه گردشگری موثر خواهد بود.
استاندار اصفهان با بیان اینکه در سال ۹۲، تنها ۱۲ هزار تخت اقامتی برای گردشگران وجود داشت، افزود: در حال حاضر تعداد تخت‌های اقامتی به بالای ۲۰ هزرا تخت رسیده ست و براساس گزارش امروز سازمان میراث فرهنگی ۸۹ هتل با اعتباری بالغ بر هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در استان در حال ساخت است که بیش از ۱۲ هزار و ۳۰۰ تخت اقامتی را به مجموعه اضافه خواهد کرد.
رسول زرگرپور با بیان اینکه هتل‌های مدرن استان میهمانان ویژه خود را در خانه های بازسازی شده  قدیمی اسکان می دهند، افزود: نزدیک به ۲۰۰ خانه قدیمی در حال بازسازی است که سبک جدیدی را وارد بخش گردشگری می‌کند.
استاندار اصفهان افزود: بیش از ۲۸۵ واحد بوم گردی در سطح استان وجود دارد که از این لحاظ استان اصفهان در جایگاه نخست قرار دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: