کد خبر: 3641412
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱
گروه مسابقات: در دومین روز سی‌ودومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور، مسابقات در رشته‌های کتبی و آوایی(حفظ و ترتیل) در بخش‌های بانوان و آقایان به پایان رسید.

رقابت تنگاتنگ در رشته قرائت جشنواره قرآن و عترت

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به گرگان، سی‌ودومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور در دانشگاه علوم منابع طبیعی و کشاورزی استان گلستان در حال برگزاری است. در دومین روز این مسابقات، صبح امروز از ساعت ۸:۳۰ مسابقات در رشته‌های کتبی و آوایی(حفظ و ترتیل) در بخش بانوان(سالن دانشجو) و آقایان(تالار خلیج فارس) برگزار شد.

داوران رشته‌های آوایی، حبیب مهکام در بخش وقف و ابتدا، علی‌اکبر حنیفی در بخش لحن، مرتضی خرمی در بخش حسن حفظ، سیداحمد میریان در بخش تجوید و عبدالمجید یازرلو در بخش صوت هستند که صبح روز گذشته در رشته‌های ترتیل و حفظ و بعد از ظهر روز گذشته در رشته قرائت به داوری پرداختند.

رقابت تنگاتنگ در رشته قرائت جشنواره قرآن و عترت

در بخش قرائت، شاهد رقابت تنگاتنگی میان متسابقین بودیم. هیجان تلاوت‌‌ها به قدری بالا بود که سالن مسابقات، یکی از شلوغ‌ترین روزهای خود را پشت سر می‌گذاشت. مقبره الشهدای روبروی سالن مسابقات نیز، شلوغ بود و متسابقین، قبل از تلاوت خود، دقایقی را با شهدای گمنام به خاک سپرده شده در دانشگاه علوم منابع طبیعی و کشاورزی گرگان خلوت می‌کردند.

در رشته قرائت، پانزده نخبه قرآنی از دانشگاه‌های سراسری حضور داشتند که به ترتیب به تلاوت قرعه هفت و نیم سطری خود از کلام الله مجید پرداختند.

همچنین در زمان‌های استراحت پس از اتمام رشته‌های حفظ و ترتیل، علی‌اکبر حنیفی، داور بین‌المللی کشورمان، دقایقی به بیان برخی تذکرات پیرامون لحن بیانی پرداخت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: