کد خبر: 3643101
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۴
گروه اجتماعی: استاندار اصفهان گفت: بیش از ۶۰۰ خیریه بزرگ و تخصصی ثبت شده داریم و چندین برابر نیز خیریه‌های خودجوش ثبت نشده در استان فعالیت می‌کنند و سالانه صدها میلیارد تومان توسط خیرین در اصفهان هزینه می‌شود
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اصفهان، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، رسول زرگرپور، در آیین کلنگ زنی و آغاز عملیات عمرانی فاز دوم خوابگاه متاهلین امام جواد(ع) دانشگاه صنعتی اصفهان، اظهار داشت: گرچه در استان اصفهان نداشته‌هایی داریم ولی داشته‌های ما در قبال این نداشته‌ها بسیار عظیم و بزرگ است ولی بیشتر به نداشته‌ها پرداخته می‌شود و داشته‌هایمان فراموش شده‌ا‌ند.
استاندار اصفهان با بیان اینکه خیرین یکی از داشته‌های ارزشمند این خطه هستند، افزود: خیریه‌های کاملا نمونه و تخصصی در اصفهان فعالیت می‌کنند.
زرگرپور خاطر نشان کرد: بیش از ۶۰۰ خیریه بزرگ و تخصصی ثبت شده داریم و چندین برابر نیز خیریه‌های خودجوش ثبت نشده در استان فعالیت می‌کنند و سالانه صدها میلیارد تومان توسط خیرین در اصفهان هزینه می‌شود و این خیریه‌ها با سازماندهی بسیار پیشرفته و با هزینه کم کارهای بسیار بزرگی انجام می‌دهند.
وی با اشاره به اینکه ۱۵۰ مسجد در نقاط محروم کشور تا کنون توسط خیرین استان اصفهان ساخته شده است، افزود: این یک داشته و توانمندی بسیار عظیمی است و خیریه‌ها بسیاری از وظایف دولت را خودجوش و مردمی انجام می‌دهد.
استاندار اصفهان جامعه دانشگاهی را یکی دیگر از داشته‌های ارزشمند استان خواند و ادامه داد: در اصفهان ۳۳۰ هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند و شش دانشگاه استان در رنکینگ بین‌المللی جای دارد و بیش از ۱۵۰ مرکز آموزش عالی در استان وجود دارد، همچنین ۸ هزار دانشجو در مقطع دکتری در استان اصفهان تحصیل می‌کنند که این ظرفیت در دیگر استان‌های کشور وجود ندارد.
زرگرپور اضافه کرد: یکی دیگر از داشته‌های ما این است که میانگین آسیب‌های اجتماعی در استان اصفهان از متوسط کشور هم پایین‌تر بوده و برای مثال در اعتیاد رتبه ۱۸، طلاق رتبه ۱۹ و حاشیه نشینی جایگاه ۶ را دارا است و از مردم ولایتمدار اصفهان نیز همین آمار انتظار می‌رود.
وی در با بیان اینکه با افتتاح یک مدرسه و دانشگاه‌ها یک بند زندان بسته می‌شود، افزود: برای همه  خیرین که در این ارتباط تلاش می‌کنند، آرزوی توفیق و موفقیت دارم.
وی در ادامه به برگزاری باشکوه اجلاس پیرغلامان و خادمان حسینی در اصفهان اشاره کرد و افزود: ثبت ملی ۴ آیین عاشورایی در کنار این اجلاس، سازماندهی هیئت‌ها برای برگزاری و استقبال و پذیرایی از این اجلاس بسیار کم نظیر بود.
رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در این آیین اظهارداشت: در ۱۰ سال گذشته ۵ بلوک ۲۴ واحدی خوابگاه متاهلین به دست خیرین ساخته شده است و در چند ماه گذشته تلاش شد که علمیات اجرایی فاز دوم این مجموعه نیز آغاز بکار نماید و امروز این امر با محوریت خیرین شروع شده است.
گفتنی است آیین کلنگ زنی و آغاز عملیات عمرانی فاز دوم خوابگاه متاهلین امام جواد(ع) دانشگاه صنعتی اصفهان به مساحت ۱۰ هزار مترمربع در ۵ بلوک ۲۴ واحدی با حضور استاندار اصفهان و جمعی از خیرین و خیر اندیشان برگزار شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: