کد خبر: 3643963
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳
گروه فرهنگی: مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: مانور پروژه مهر 96 در دو هزار و 443 مدرسه این استان به منظور آمادگی کامل مدارس البرز اجرایی شد.
خسرو ساکی، مدیرکل آموزش و پرورش البرز در گفت و گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از البرز، اظهارکرد: این مانور با هدف ایجاد فضایی شاد، ایمن و خاطره انگیز برای دانش‌آموزان و فرهنگیان البرزی عملیاتی شده است.
وی افزود: نظام تعلیم و تربیت در جامعه جایگاه بالایی دارد زیرا در مدارس آینده سازان ایران اسلامی رشد و تربیت پیدا می کنند.
این مسئول با اشاره به تاثیر مهم فضای فیزیکی مدارس در ایجاد روحیه نشاط و انگیزه تحصیلی در بین دانش‌آموزان خاطر نشان کرد: مجریان برنامه ملی پروژه مهر 96 در بخش عمرانی و بهسازی، اصلاح محیط داخلی و خارجی مدارس را برای آماده‌سازی مدارس استان با مشارکت خیرین، شهرداری‌ها، بخشداری و دهیاران تا مهر بر عهده دارند.
ساکی یادآور شد: در این مانور نواختن زنگ روز شمار آماده باش مدارس برای بازگشایی، ارزیابی میزان آمادگی مدارس برای استقبال از دانش‌آموزان در ماه مهر، سنجش نقاط قوت و ضعف ها پروژه مهر 96 در البرز نیز به صدا درآمد.
این مسئول تصریح کرد: در این مانور تیم کارشناسی ستاد استانی پروژه مهر 96 در قالب اکیپ‌های سرزده به مدارس البرز اعزام شدند.
وی با اشاره به اقدامات آموزشی ، توجیهی پیرامون پروژه مهر 96 ویژه مدیران مدارس در البرز خاطرنشان کرد: در این مانور کارشناسان چگونگی عملیاتی شدن اقدامات زیر مجموعه کمیته‌های پنج‌گانه پروژه مهر را در مدارس مورد ارزیابی قرار می‌دهند.
ساکی از پروژه مهر به عنوان نماد برنامه‌ریزی و بهره وری در عرصه تعلیم و تربیت یاد کرد و یادآور شد: مهم‌ترین معیار سنجش کمی و کیفی این مانور را انجام شاخص‌ها و برنامه‌های تدوین شده پروژه مهر 96 در مدارس البرز تشکیل می‌دهد.
وی ادامه داد: این مانور به مدت یک هفته در مدارس نواحی و مناطق هشت‌گانه آموزش و پرورش این استان عملیاتی شد تا مدیران مدارس پس از اعلام نظر کارشناسان نسبت به رفع کاستی ها و ایجاد زیرساخت‌های مناسب در زمینه بازگشایی مدارس اقدام کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: در پروژه مهر 96 از صفر تا 100 آمادگی مدارس را برای استقبال از دانش‌آموزان در سال تحصیلی 97-96 در قالب پنج کمیته کاری تحت پوشش قرار داده تا شرایط مناسب برای آغاز یک سال تحصیلی جدید در البرز فراهم آید.
ساکی ابراز کرد: در این مانور اشکالات اجرایی و کم‌کاری‌های صورت گرفته شده در پروژه مهر 96 نیز در فرم‌های بازدید کارشناسان از مدارس ثبت شد.
وی تصریح کرد: تذکرات لازم به صورت شفاهی نیز به مدیران مدارس و دبیران ستاد پروژه مهر در نواحی و مناطق هشت‌گانه آموزش و پرورش البرز برای رفع کاستی‌ها و آمادگی 100 درصدی تا زمان باقی مانده به بازگشایی مدارس در این استان داده می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش البرز اضافه کرد: برای ارزیابی اقدامات انجام شده در قالب پروژه مهر 96 در البرز تا کنون 25 همایش استانی که در آن مدیران نواحی و مناطق هشت‌گانه موظف به ارائه مستند فرآیند کاری در این خصوص بوده اند نیز برگزار شده است.
ساکی با اشاره به تاثیر مهم فضای فیزیکی مدارس در ایجاد روحیه نشاط و انگیزه تحصیلی در بین دانش‌آموزان ،خاطر نشان کرد: مجریان این طرح، اصلاح محیط داخلی و خارجی مدارس را برای آماده‌سازی مدارس کرج تا مهرماه بر عهده دارند.
وی ادامه داد: تعمیر سرویس‌های آبخوری و بهداشتی، فضای آموزشگاهی، رنگ آمیزی، بهسازی، لکه‌گیری، آسفالت و خط کشی محل عبور دانش‌آموزان از جمله اقداماتی است که در قالب این طرح در مدارس البرز انجام شده است.
این مسئول تاکید کرد: آغاز سال تحصیلی برای دانش‌آموزان یکی از خاطره انگیزترین خاطرات روزهای زندگی است و ما به عنوان یک مجموعه خدمات رسان تلاش می‌کنیم تا بستر مناسب برای حضور دانش‌آموزان در محیطی شاد و ایمن فراهم آید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: