کد خبر: 3644020
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۲
گروه معارف: مدیرکل اوقاف و امور خیریه البرز بر لزوم حفظ و حراست از عزاداری‌های مبتنی بر واقعیت و پرهیز از اعمال بدعت آمیز تاکید کرد.
حجت الاسلام والمسلمين محمد صالحی، مدير كل اوقاف و امور خيريه البرز در گفت وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از البرز، اظهارکرد:خون امام حسین(ع)همچون درخت تنومندی است که اسلام را زنده نگه داشته است.
وی بر لزوم حفظ و حراست از عزاداری‌های مبتنی بر واقعیت و پرهیز از هر گونه اعمال بدعت آمیز تاکید کرد و افزود: امام حسين(ع) با قيام تاريخی و خونين خود درس آزادگی، شرف و حريت به تمامی دنيا و آزادانديشان تاريخ داد.
اين مسئول تصريح كرد: در ایام عزاداری محرم باید کاری کنیم که مکتب امام حسین(ع) که هدفش امر به معروف ونهی از منکر بود، تقویت شود.
صالحی گفت: در اين راستا با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی هنری و مذهبی در ایام محرم یاد و خاطره شهدای کربلا را گرامی بداريم.
 وی با اشاره به نهضت حسینی بیان کرد: ما هر چه داریم از عاشوراست و افتخار داریم هر چه داریم از ابا عبدالله است و برنامه بصیرت عاشورایی ویژه برنامه‌ای است که در ایام عاشورا بدین مناسبت در تمام بقاع متبركه اين استان برگزار خواهد شد.
مدير كل اوقاف و امور خيريه استان البرز يادآور شد: مراسم ایام محرم و آیین‌های دینی و مذهبی هر چه باشکوه‌تر و پر محتواتر در خور شان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) برگزار شود تا زمینه آشنایی و انس بیشتر مردم با اسوه کرامت و هدایت را بیش از پیش در ماه محرم فراهم شود.
صالحی در پایان با اشاره به کشتار مسلمان در سراسر جهان و اتفاقات اخیر در این زمینه به نقش آمریکا و استکبار جهانی پرداخت و خاطرنشان کرد: پیام رییس جمهور سوریه به مقام معظم رهبری نشانه پیروزی اسلام و شکست داعش و استکبارجهانی است و ایران عزتمندترین کشور جهان مسلمانان است و این را مدیون خون ابا عبدالله هستیم و امیدوارم در میانمار هم مسلمانان غیرت حسینی شان به جوش آید و این مسأله نیز تمام شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: