کد خبر: 3644091
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۸
زاهدی:
گروه فرهنگی: مدیر کل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان آذربایجان غربی با اشاره به برگزاری جشنواره بین المللی قصه گویی، گفت: قصه گویی از اولین خاطرات هر شخص بوده و برای فراموش نشدن در جامعهف نیازمند توجه به قصه گویی هستیم.
جواد زاهدی مدیر کل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از آذربایجان‌ غربی، اظهار کرد: قصه گویی به عنوان سرمایه و گنجینه ای از واژگان، توان تاثیر در آموزش و شکل گیری شخصیت کودکان نقش غیر قابل انکاری دارد.

وی ادامه داد: توجه و حمایت از قصه گویی، موجب حمایت از فرهنگ اصیل و تربیت اجتماعی و عاطفی و رفتاری در کودکان و نوجوانان خواهد شد.

وی با اشاره به حمایت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی از قصه گویی، تصریح کرد: برگزاری جشنواره قصه گویی از فعالیت های اصلی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوده و سیاست گذاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی در سالیان آتی، برگزاری هرچه باشکوه تر جشنواره و محافل قصه گویی  است.

زاهدی بیان کرد:  جشنواره قصه گویی، با هدف انتقال مفاهیم درسی، پرورش سبک زندگی ایرانی و اسلامی در بین کودکان و نوجوانان، احیا سنت ها و آئین های فرهنگی و تاریخی برگزار شد.

وی افزود: 55 نفر قصه گو در بخش های رضوی، مربیان، پدر بزرگ، اعضای کانون و بخش آزاد به مدت دو در زمینه های مختلف به قصه گویی پرداختند و 9 نفر از نرفات برتر به مرحله منطقه ای راه پیدا خواهند کرد.

وی تاکید کرد: سطح کیفی جشنواره و استقبال مردم، بسیار رضایت بخش بوده و برگزاری این جشنواره توانست انتظارات و پیش بینی ها را برآورده کند.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی با تشکر از اصحاب رسانه، اظهار کرد: از تمام رسانه ها که مرحله استانی بیستمین دوره جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را پوشش خبری دادند کمال قدردانی تشکر را داشته و آرزوی توفیق روزافزون دارم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: