کد خبر: 3645306
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
گروه اجتماعی: گردهمایی پیشكسوتان جهاد و شهادت استان فارس با حضور فرماندهان و پیشكسوتان دوران دفاع مقدس و در كسوت‌های مختلف نظامی اعم از سپاه، ارتش، بسیج سازندگی، نیروی انتظامی و غیره برگزار شد، جمعی كه از جنس عشق و غیرت بود.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، بنا بود به‌مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، برنامه‌ای با حضور پیشكسوتان جهاد و شهادت استان فارس در محل باغ آپادانای شیراز برگزار شود. غلغله‌ای برپا بود چه در محوطه بیرونی باغ و چه درون آن.

شور و اشتیاق‌ها و دیدارها در درون باغ به اوج خود رسیده بود. همسنگران و همرزمان دیروز، امروز پس از مدت‌های مدیدی یكدیگر را می‌دیدند. همدیگر را در آغوش می‌گرفتند و چه خاطرات تلخ و شیرینی را برای خود مرور می‌كردند.

مردترین مردان روزگار گردهم آمده بودند

همه‌شان مثل هم بودند؛ جمعی از مردترین مردان این مرز و بوم در عصر حاضر كه شاید دیگر نمونه آن‌ها تكرار نشود چرا كه طی 8 سال،‌ به تنهایی و با دستان خالی چنان جانانه حماسه آفریدند كه تا ابد بر تارك درخشان تاریخ این مرز و بوم می‌درخشد.

گردهمایی از جنس عشق و غیرت/ فرمانده لشكر 19 فجر دفاع مقدس از دوران عاشقی می‌گوید

غیرت و مردانگی در وجود تك تكشان موج می‌زد

فرماندهان دوران دفاع مقدس اعم از فرماندهی سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و غیره در این مراسم حضور داشتند. با این حال همه‌شان یكدست بودند و یكرنگی، صفا، صمیمیت و از همه مهم‌تر و بیشتر غیرت و مردانگی در وجود تك تكشان موج می‌زد.

دقایقی كه چشمان مردترین مردان هم از یادآوری خاطرات خیس می‌شوند

دقایقی را با برخی از آنان هم‌كلام می‌شوم. هنوزم كه هنوز سخنان و بغض‌ها و اشك‌های آنان در خاطرم هست و هر لحظه آنان را مرور می‌كنم. آنجا كه درباره شیرین‌ترین و تلخ‌ترین خاطرات دوران دفاع مقدس از آنان سئوال می‌پرسم، چشمان همه آنان خیس می‌شود و دانه دانه قطره‌های اشك هستند كه گونه‌هایشان را نوازش می‌كند تا من به جواب سئوال خود دست یابم.

هر از گاهی می‌دیدم كه عده‌ای بر گرد یك نفر دور هم آمده و با او خوش و بش و احوالپرسی می‌كنند اما در این میان یكی دو نفر بودند كه به محض ورودشان، خیل عظیمی از جمعیت عاشقان و دلاورمردان روزگار به سمت آنان راه می‌افتاد. همدیگر را در آغوش می‌كشیدند و روبوسی می‌كردند. بازار سلفی‌گیران در این میان داغ داغ شده بود.

دسته دسته دست بر گردن فرمانده آن دورانشان می‌ایستادند و عكس یادگاری می‌گرفتند و با هم می‌گفتند و می‌خندیدند به یاد روزهایی كه تنها عشق و غیرت و مردانگی پاسخگوی آن همه ایثار و فداكاری‌هایشان بود.

گردهمایی از جنس عشق و غیرت/ فرمانده لشكر 19 فجر دفاع مقدس از دوران عاشقی می‌گوید

پای سخنان فرمانده لشكر سرافراز 19 فجر در دوران 8 ساله دفاع مقدس

سردار محمد نبی رودكی، فرمانده لشكر سرافراز و پرافتخار 19 فجر در دوران دفاع مقدس، یكی از افرادی بود كه به محض ورودش با خیل عظیم جمعیت مشتاقان مواجه شده بود. كسانی كه به استقبال سردار می‌رفتند همگی از سربازان دیروز در این لشكر بودند و امروز با دیدن فرمانده سابقشان به وجد آمده بودند.

دقایقی را با سردار هم‌كلام شدم تا برایم از دفاع مقدس و خاطرات آن دوران بگوید. ابتدا به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس اشاره كرد و یاد امام راحل، تمام شهدا، رزمندگان و ایثارگران دلاورمرد آن دوران را ستود و گفت: هفته دفاع مقدس در گام نخست یادآور رشادت‌ها، شجاعت، ایستادگی و مقاومت یك ملت در برابر استكبار جهانی است.

گردهمایی از جنس عشق و غیرت/ فرمانده لشكر 19 فجر دفاع مقدس از دوران عاشقی می‌گوید

وی افزود: آن روز خاكریز اول دشمنان ما صدام بود اما تمام كشورهای غربی و خلیج فارس و همچنین اتحاد جماهیر شوروی و آمریكا همگی پشت سر صدام ایستاده و از او حمایت می‌كردند.

پیام تمام شهدا و امام راحل ایستادگی برای حفظ ارزش‌های اسلام و انقلاب بود

رودكی یادآور شد: در آن شرایط یك ملت به تنهایی و بدون حمایت سازمان‌های بین‌المللی توانستند در مقابل متجاوزان ایستادگی كنند لذا پیام همه شهدا و امام راحل همان بود كه در وصیتنامه‌های خود مطرح كردند یعنی ایستادگی برای حفظ آرمان‌های انقلاب و اسلام و این همان چیزی است كه باید امروز بدان توجه كنیم.

نماینده اسبق مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، همچنین تأكید كرد كه پیام هفته دفاع مقدس این است كه یاد و خاطره شهدا،‌ آزادگان، ایثارگران، خانواده‌های معظم شهدا، رزمندگان ارتش، جهاد، سپاه و اقشار مختلف مردم و شهدای عزیز خود را گرامی بداریم و آن‌ها را به عنوان الگو معرفی كنیم.

اگر به پیام شهدا بپردازیم، قطعاً مقررات 2030 راهی برای ورود به متون آموزشی ما ندارد

وی با بیان اینكه اگر ما پیام شهدا را این‌گونه برسانیم قطعاً مقررات 2030 از غرب كشور وارد متون‌های آموزشی ما نخواهد شد،‌ گفت: باید پیام و ارزش‌های دفاع مقدس را تبیین كرده و وارد كتاب‌های درسی 11 میلیون دانش‌آموز ابتدایی و متوسطه خود كنیم و این یكی از مهم‌ترین راه‌های انتقال ارزش‌ها به نسل جدید است.

گردهمایی از جنس عشق و غیرت/ فرمانده لشكر 19 فجر دفاع مقدس از دوران عاشقی می‌گوید

رودكی اظهار كرد: پیام اصلی شهدای ما حفظ ارزش‌ها، آرمان‌ها و تداوم آن‌هاست كه برایش جان دادند و یك ملت برای حفظ آن‌ها ایستادگی كردند و این بزرگترین چیزی كه امروز می‌توانیم به عنوان پیام شهدا مطرح كنیم.

بهترین خاطرات فرمانده، جنگیدن در كنار بهترین بندگان خدا بود

این یادگار دوران دفاع مقدس در ادامه و در پاسخ به این سئوال كه بهترین و تلخ‌ترین خاطرات شما در دروان دفاع مقدس چیست، گفت: یكی از بهترین خاطرات همین بود كه ما در كنار بهترین بندگان خدا یعنی شهدای بزرگ و ایثارگران كه در نوك پیكان انقلاب یعنی دفاع مقدس حضور داشتند، بودیم و در كنار آنان می‌جنگیدیم البته هر كدام از رزمندگان و شهدا خاطراتی را برای انسان زنده می‌كنند چرا كه روحیات، عملكرد و افكار آن‌ها و همچنین بی‌نیازی آن‌ها به دنیا، اطاعتش از ولی امر و امام راحل و نائب زمان به عنوان یك الگوی بی‌نظیر برای جوانان است ضمن اینكه تمام این‌ها رمز پیروزی رزمندگان اسلام بود.

گردهمایی از جنس عشق و غیرت/ فرمانده لشكر 19 فجر دفاع مقدس از دوران عاشقی می‌گوید

ولایتمداری شهدا؛ بهترین الگو برای جوانان امروز

وی یادآور شد: شهدای ما به ما پیروی و اطاعت همه جانبه از ولی امر زمان و امروز مقام معظم رهبری را دادند و این مسئله‌ای است كه باید نسل جدید ما به خصوص جوانان بدان توجه داشته باشند البته لازم به ذكر است كه جوانان امروز نیز كمتر از جوانان دفاع مقدس نیستند و حضور گسترده آنان در مراسم‌های عزاداری حسینی در تاسوعا، عاشورا، اربعین حسینی، اعتكاف و غیره خود گواه این ادعاست.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: