کد خبر: 3646801
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
گروه اجتماعی: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز گفت: برای رفع مسائل و مشکلات اجتماعی باید از ظرفیت‌های مردمی استفاده کرد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از البرز، فتح‌الله حقیقی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز، چهارم مهرماه در جلسه شورای فرهنگی این استان ضمن تسلیت ایام محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهارکرد: بر اساس منویات بنیان‌گذارکبیر انقلاب اسلامی، اتحاد و وحدت طی گذشت حدود چهار دهه از انقلاب اسلامی دسیسه‌های دشمن را خنثی کرد و این رویه اکنون با فرماندهی مقام معظم رهبری تداوم دارد.
وی ادامه داد: تعامل، هم‌افزایی و همراهی تمامی آحاد مردم در ابعاد مختلف کشور به خصوص مسائل فرهنگی و اجتماعی می‌تواند همواره نجات‌بخش و موثر باشد.
حقیقی با بیان اینکه در حوزه اجتماعی اقدامات موثری صورت گرفته است، گفت: در این خصوص سال گذشته بیش از هفت میلیارد تومان اعتبار به 12 دستگاه و ارگان فعال برای ساماندهی آسیب‌های اجتماعی تخصیص داده شد که امسال با رایزنی‌های صورت گرفته و ارائه مطلوب گزارش معضلات اجتماعی استان این اعتبار به طور قطع افزایش خواهد داشت.
این مسئول بیان کرد: هیات اندیشه‌ورز متشکل از پنج متخصص و نخبه در حوزه اجتماعی تشکیل شده که وظیفه نظارت بر 12 ارگان فعال در آسیب‌های اجتماعی، کنترل اعتبارات و نحوه هزینه کرد بودجه و ارائه پیشنهادات کارشناسی برای تحقق اهداف را بر عهده دارد.
وی با اشاره به اینکه در دعوتی از سوی معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز، معاون اجتماعی وزیر کشور در البرز حضور پیدا کرده و از نزدیک مناطق حاشیه‌نشین استان را مورد بررسی قرار داد، گفت: در این بازدید پیشنهاد شد که البرز پایلوت اجرای طرح ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی و یا کنترل طلاق قرار گیرد و سپس طرح‌ها در کشور اجرایی شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: