کد خبر: 3647079
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
گروه فرهنگی: رئیس دانشکده علوم دانشگاه محقق اردبیلی از ایجاد 6 رشته جدید در این دانشکده خبر داد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اردبیل، به نقل از روابط عمومی دانشگاه محقق اردبیلی، دکتر صدیف احدپور، رئیس دانشکده علوم دانشگاه محقق اردبیلی افزود: سه رشته ریاضیات مالی، ریاضی فیزیک و شیمی دارویی در مقطع کارشناسی، رشته های محیط زیست و نانوشیمی در مقطع کارشناسی ارشد و رشته نانوشیمی در مقطع دکتری در آینده نزدیک در این دانشکده دایر خواهد شد.
وی با اشاره به وجود هفت گروه آموزشی در این دانشکده تشریح کرد: در این دانشکده 71 عضو هیات علمی وجود دارد که 2 نفر آنها دارای مرتبه علمی مربی، 35 نفر با مرتبه علمی استادیار، 25 نفر دانشیار و 9 نفر با مرتبه علمی استاد تمام هستند.
احدپور با اشاره به آمار دانشجویان این دانشکده در گروه های آموزشی مختلف گفت: 557 نفر دانشجو در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری گروه فیزیک، 453 نفر در سه مقطع گروه ریاضیات و کاربردهای آن، 213 نفر در سه مقطع گروه آمار و کاربردها، 190 نفر در مقطع کارشناسی گروه علوم کامپیوتر، 125 نفر در مقطع کارشناسی زمین شناسی، 578 نفر در سه مقطع گروه زیست شناسی و 338 نفر در سه مقطع گروه شیمی تحصیل می کنند.
وی با بیان اینکه این دانشکده 34 آزمایشگاه در رشته‌های مختلف دارد، اضافه کرد: دانشجویان با راهنمایی اساتید در این آزمایشگاه‌ها علاوه بر واحدهای درسی، به پژوهش و تحقیق هم می‌پردازند.
وی همچنین با اشاره به فعالیت های پژوهشی دانشکده علوم از 92 تا نیمه دوم 95 ادامه داد: در این مدت 9 کتاب تالیف شده، 64 مقاله علمی منتشر شده در مجلات علمی- پژوهشی، دو مقاله علمی- ترویجی، 86 مقاله ISI، 133 مقاله ارائه شده به همایش های داخلی، 57 مقاله ارائه شده در همایش های بین المللی، 41 مقاله پر استناد، 8 فرصت مطالعاتی برای اعضای هیات علمی، 406 پایان نامه کارشناسی ارشد و 7 پایان نامه دکترای تخصصی از جمله عملکردهای علمی و پژوهشی دانشکده علوم بوده است.
احدپور اظهار کرد: این دانشکده با تجهیزات و دستگاه های پراش اشعه ایکس، اسپکتروسکوپی مادون قرمز تبدیل فوریه، اسپکتروسکوپی مادون قرمز، اسپکتروسکوپی پراکندگی بازتابشی، کروماتوگرافی مایع با عملکرد بالا، میکروسکوپ الکترونی، دستگاه آنالیز حرارتی، دستگاه جذب اتمی، لایه نشانی به روش Sputering، آزمایش لایه نشانی به روش Electronic Beam، پلاریمتر و رفراکتومتر آماده ارائه خدمات آزمایشگاهی به کاربران داخل و خارج از دانشگاه است.
رئیس دانشکده علوم دانشگاه محقق اردبیلی افزود: این دانشکده دارای 32 کلاس درس، 34 آزمایشگاه، سه سالن کنفرانس، چهار سالن مطالعه و یک کتابخانه است.
دانشگاه محقق اردبیلی در سال 1357 با نام آموزشکده کشاورزی و با پذیرش 38 دانشجو در رشته کشاورزی عمومی فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد و در حال حاضر در 201 رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در حدود 11 هزار دانشجو دارد که در 11 دانشکده مشغول تحصیل هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: