کد خبر: 3647144
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
حجت‌الاسلام مرادبیگی:
گروه اجتماعی: مدیر حوزه‌های علمیه استان ایلام با بیان اینکه تقویت مهارت‌های توحیدی، قرآنی، اسلامی و انقلابی از محورهای اساسی شکل گیری هیئت‌های مذهبی است، گفت: مداحان از قرائت متون غیرمستند پرهیز کنند.
حجت‌الاسلام و المسلیمن وعد مرادبیگی، مدیر حوزه‌های علمیه استان ایلام امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از ایلام، اظهار کرد: هیئت‌های مذهبی مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را شناسایی کنند.
وی با بیان اینکه هیئت‌های مذهبی با توجه به اینکه برای خدا کار می‌کنند دارای جایگاه والایی هستند، افزود: تقویت مهارت‌های توحیدی، قرآنی، اسلامی و انقلابی از محورهای اساسی شکل گیری هیئت‌های مذهبی است.
مرادبیگی اضافه کرد: با توجه به برنامه‌ریزی دشمنان اسلام و انقلاب برای ضربه زدن به مجالس عزاداری امام‌ حسین(ع) باید ظرافت و دقت خاصی از هر نظر چه نحوه برگزاری مراسم و چه محتوای برنامه‌ها و هم سو با ارزش‌های والای قیام کربلا برپا شود.
مدیر حوزه‌های علمیه استان ایلام با اشاره به اینکه عزاداری مستحب است اما حفظ حریم مردم و حقوق و آرامش شهروندان واجب و وظیفه ماست، تصریح کرد: برای اینکه برای مردم مزاحمت ایجاد نشود باید عزاداری‌های خیابانی سرموقع برگزار و در موعد تعیین شده تمام شود.
وی با تاکید بر اینکه مداحان از قرائت متون غیرمستند پرهیز کنند، گفت: مداحان باید از متون پرمحتوا و حماسی استفاده کنند و از قرائت متون غیرمستند و غیرتاریخی پرهیز کنند .
مرادبیگی با بیان اینکه باید سعی شود که عزاداری‌های ما همراه با اعتلای اسلام و اهل‌بیت(ع) و امام زمان(عج) پسند باشد، یادآور شد: مجلس حسینی ما باید علاوه بر شور، شعور هم داشته باشد و از بزرگترها بخصوص پیرغلام‌ها برای تربیت و کسب تجربه نسل جوان استفاده شود و کاری کنیم که در کنار رعایت منطق و مقررات و هنجارها شور حسینی هم کم نَشود.
مدیر حوزه‌های علمیه استان ایلام تاکید کرد: باید در مراسم‌ها سعی کنیم به روشی صحیح به عزاداری بپردازیم و برگزاری مراسم با موضوع‌های قرآن خوانی، سخنرانی روحانیون و تفسیر قرآن نیز در مساجد صورت بگیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: