کد خبر: 3647148
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
حجت‌الاسلام گلی:
گروه اجتماعی: معاون حوزه‌های علمیه استان ایلام با بیان اینکه اشعار مداحان در مجالس باید کارشناسانه و محققانه در شأن اهل‌بیت(ع) بیان شود، گفت: مداحان نباید مطالب و اشعاری خارج از مقاتل بیان کنند.
حجت‌الاسلام و المسلمین یونس گلی، معاون حوزه‌های علمیه استان ایلام در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از ایلام، اظهار کرد: بدون شک هر کاری با آسیب‌های خاص خود همراه است که برای حل آنها می‌توان با آموزش و پژوهش آنها را شناخت و برطرف کرد.
وی با بیان اینکه کار مداحان از اهمیت خاصی برخوردار است، افزود: مطالب ما در مجالس و محافل نباید بدعت‌گذاری باشد، باید توجه داشت که با دقت و تحقیق مطالب را به مخاطب عرضه کنیم.
گلی اضافه کرد: رسالت مداحان خیلی بزرگ و تاثیر آنها در جامعه زیاد است و باید توجه داشته باشند که استفاده از عواطف مردم باید برای سعادت دنیا و آخرت آنها باشد.
معاون حوزه‌های علمیه استان ایلام با بیان اینکه تعمیق محبت به اهل‌بیت (ع) نیز از سوی مداحان مورد توجه قرار گیرد، گفت: مودت به اهل‌بیت (ع) شامل معرفت، محبت و تبعیت است که مداحان باید در مطالب و اشعار خود به این موارد توجه داشته باشند.
وی ترویج افکار اسلامی را از سوی مداحان حائز اهمیت دانست و ادامه داد: هدف از خواندن روضه تبیین و تشریح واقعه است نه گریاندن مردم و مداحان نیز در بیان مسایل نباید غلو کنند و در کنار شور باید شعور داشته باشیم
گلی با بیان اینکه مطالب و اشعار مداحان در مجالس باید کارشناسانه و محققانه در شأن اهل‌بیت (ع) بیان شود، گفت: مداحان نباید مطالب و اشعاری خارج از مقاتل بیان کنند.
معاون حوزه‌های علمیه استان ایلام با تاکید بر اینکه دومین بحثی که در این حوزه مطرح است این است که مطالب و اشعاری که از سوی مداحان بیان می‌شود باید در شأن اهل‌بیت (ع) باشد، اضافه کرد: متاسفانه بعضا دیده می‌شود اشعاری که در برخی از مجالس عزا از سوی برخی از مداحان بیان می‌شود در هیچ مقتلی ذکر نشده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: