کد خبر: 3647157
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
حجت‌الاسلام پناهیان:
گروه جهاد و حماسه: حجت الاسلام پناهیان در مراسم تشییع پیکر شهید حججی گفت: شهید محسن حججی افتخاری برای خانواده خود و سپاه پاسداران است و از این رو باید او را فخرالشهدای مدافع حرم نامید.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان، استاد حوزه و دانشگاه صبح امروز در مراسم تشییع شهید مدافع حرم محسن حججی در میدان امام حسین(ع) تهران گفت: شهید محسن حججی افتخاری برای خانواده خود و سپاه پاسداران است و از این رو باید او را فخرالشهدای مدافع حرم نامید و احترامی که مردم برای این شهید عزیز قائل هستند به معنای احترام به همه شهدای مدافع حرم است که برخی‌ از آنها بسیار غریب هستند و راه را برای شهید حججی باز کردند.
وی افزود: این شهید افتخاری برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که بعد از سال‌ها این سازمان توانسته است که هنوز نور خود را حفظ کند. شهید حججی در خاطرات خود می‌نویسد که از امام رضا(ع) تقاضا کرده بود تا بتواند عضو سپاه شود، چه افتخاری باعظمت‌تر از این برای سپاه است که یک جوان جهادگر، آرزویش این است که عضو سپاه باشد و بعد وقتی عضو سپاه می‌شود همان عشق و صفا و نورانیت را در قلب خود حفظ می‌کند، یک کارمند اداری ساده و یک حقوق‌بگیری که کاری انجام بدهد و رفع تکلیف کند، نمی‌شود و صفای بسیجی خود را در سپاه حفظ می‌کند؛ از این رو باید به سازمانی که این چنین عاشق‌پرور است تبریک گفت.
پناهیان ادامه داد: باید به جوانان حزب‌اللهی تبریک گفت که شهید حججی الگویی برای نیروهای حزب‌اللهی شد، برای اینکه در مناطق محروم فعالیت کند تا به آباد کردن روستا بپردازد، شب و روز نمی‌شناخت برای اینکه برای انقلاب فعالیت کند و امروز می‌بینیم که کسانی که حتی غیرانقلابی هستند، سر تواضع به مقام این شهید فرود آورده‌اند و این به دلیل فتوت و جوانمردی این شهید است.
وی تاکید کرد:‌ تا چنین شهیدانی داریم، نه تنها امنیت در کشورمان برقرار است، بلکه مرگ استکبار را هم در چنین تشییع باشکوهی جشن می‌گیریم. این تجلی قدرت مردم است که با وجود شهدا فراهم شده است، ملتی که چنین شهدایی آماده برای شهادت دارد هیچگاه شکست نخواهد خورد.

وی با بیان اینکه ملت ایران فکر و فرهنگ شهید حججی را در جهان صادر کرده است، بیان کرد: اگر فرصتی پیش بیاید تمام منطقه اعم از شیعه و سنی در خط مقاومت دوشادوش هم خواهند ایستاد و این درد بزرگ استکبار است که دوست داشت بعد از دفاع مقدس یاد شهدا به فراموشی سپرده شود. ملتی که چنین شهدایی دارد، به یک شرط پیروز خواهد شد و جهان را هم نجات خواهد داد و آن این است که برای شهدای خود احترام قائل شوند. بنا نیست همه ما شهادت‌طلب باشیم و همه مانند شهید حججی آرزوی شهادت کنیم و برای آرزوی شهادت اشک بریزیم؛ بعضی از ما توان این‌همه ظرفیت بالای معنوی را نداریم، مردم ما اگر در حد و اندازه شهید حججی و شهیدان مدافع حرم نیستند، ولی برای شهدای مدافع حرم احترام می‌گزارند، کافی است.

پناهیان تصریح کرد: همین که مردم برای این شهید سرجدا، به سر و سینه زده و اشک می‌ریزند و ساعت‌ها در آفتاب می‌ایستند و خیلی‌ها آرزوی حضور در این مراسم را داشتند، علامت سعادت این ملت است. اگر در کربلا برای پیکر بی‌جان حسین‌بن فاطمه(ع) احترام قائل شده بودند مردم کوفه به سعادت می‌رسیدند. اما امام خود را تنها گذاشتند.

وی در ادامه عنوان کرد: ملتی که شهدایی مانند شهدای مدافع حرم دارد و برای شهدای خود احترام قائل است، پیروز خواهد شد و خداوند نور این شهید را به همه تشییع‌کنندگان عنایت می‌کند‌؛ همان‌طور که برای گریه‌کنان اباعبدالله الحسین(ع) از نور امام حسین(ع) عنایت می‌کند و مردم در ماه محرم حال خوش معنوی حس می‌کنند.

وی ادامه داد: ما تمام قامت به احترام شهید حججی و خانواده‌اش ایستاده‌ایم و امید است که مورد شفاعت شهید حججی و همه رفقایش قرار گیریم که عزیزانشان را گذاشتند و به‌سادگی از آنها برای دفاع از مرز و میهن چشم پوشیدند و برای دفاع از اسلام که برای این مرز و میهن امنیت‌آور است، قیام کرده خون خود را دادند.

حجت‌الاسلام پناهیان گفت: ما هیچ‌گاه قاتلان اصلی شهید حججی را فراموش نمی‌کنیم، ما هیچ‌گاه وزیر اسبق آمریکا را فراموش نمی‌کنیم؛ البته تمام دولتمردانشان خبیث هستند و مرگ نه تنها باید شامل حال رژیم سفاک، غیرمردمی و غیرانسانی آمریکا باشد که نه نماینده مردم بلکه نماینده سرمایه‌داران هستند، باید مرگ به‌فرموده حضرت امام شامل حال تک تک سیاستمداران خبیث آمریکا، اسرائیل و انگلیس شود. ما می‌فهمیم خنجری را که سر مطهر شهید حججی را از بدن جدا کرد آمریکا و اسرائیل تیز کرده بودند؛، ملت ایران، ملت باهوشی هستند و به خون شهید حججی قسم می‌خوریم که تا اسرائیل را نابود نکنیم از پا نخواهیم نشست و تا تک‌تک سیاستمداران خبیث و سربازان اسرائیلی را نابود نکنیم آرام نخواهیم نشست.

وی در ادامه خطاب به رژیم صهیونیستی تصریح کرد: ای اسرائیل، ما تا تو را نابود نکنیم عزاداری‌مان برای حسین صداقتش به اثبات نخواهد رسید و ما تو را یزید زمانه، شمر زمانه و شما را ادامه‌دهنده راه قاتلان حسین می‌دانیم و ما به‌عشق حسین اسرائیل را نابود خواهیم کرد. ما عزادار حسین(ع) نیستیم، مگر اینکه اسرائیل را از صفحه روزگار محو کنیم.

وی بیان کرد: در جبهه نبرد دو آتش باید بریزیم؛ یکی تیر مستقیم به کسی که به‌سمت تو می‌آید و دیگر اینکه باید عقبه دشمن را با توپ بزنیم. اگر عقبه دشمن را با توپخانه و موشک بزنیم و این عقبه نابود شود، نیروهای مقاومتی که در مقابل هستند پیروز خواهند شد.

وی در ادامه شهید حججی را ثمره دسته‌های عزاداری دانست و گفت: شهید حججی و این خط مقاومت ثمره دسته‌های عزاداری، سینه زنی و زنجیرزنی برای عزای اباعبدالله الحسین(ع) است. این عزاداری‌های باشکوه و این خط مقاومت عزت و افتخار را برای ما به ارمغان آورده است و دسته‌های عزا دسته‌های نصرت حسین هستند و دسته‌هایی هستند که می‌خواهند حسین را یاری کنند و فقط برای سوگواری نیستند.معنای دسته‌های عزاداری این است که «ای حسین، کاش ما در کربلا بودیم تا تو را یاری می‌کردیم». دسته‌های عزاداری یعنی دسته‌های رزم و یعنی سازماندهی نیروهای مقاومت، دسته‌های عزاداری یعنی همان کسانی که آماده هستند که دشمنان حسین را نابود کنند.

حجت‌الاسلام پناهیان در پایان گفت: ای سپاهیان پاسدار، موشک‌های خود را برای مقابله با اسرائیل آماده کنید، این مردم از خون حججی نمی‌گذرند و انتقام خون این شهید با نابودی داعش تمام نخواهد بود و انتقام خون حججی تنها با نابودی اسرائیل فراهم می‌شود.

مراسم تشییع شهید مدافع حرم، محسن حججی ساعتی پیش با استقبال و حضور پرشور مردم و جمع کثیری از مسوولان، علما و همرزمان این شهید در میدان امام حسین تهران برگزار شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: