کد خبر: 3647421
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۶
حجت‌الاسلام فتاحی عنوان کرد:
گروه اجتماعی: مدیر‌کل تبلیغات اسلامی استان ایلام گفت: مبلغان باید در ماه محرم با تبیین معارف دینی و اخلاقی، نقش محوری در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ایفا کنند.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن‌(ایکنا) از ایلام، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان ایلام، حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمد فتاحی، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان ایلام با اشاره به اهمیت و نقش روحانیان در جامعه، اظهار کرد: مبلغان باید از فرصت محرم برای نهادینه‌سازی فرهنگ دینی و تقویت ارزش‌های دینی بین آحاد مختلف مردم استفاده کنند.
وی افزود: روحانیون پرچمداران فکری و فرهنگی در جامعه هستند و آنان باید با حضور بین مردم و هیئت‌های مذهبی از اشاعه خرافه و بدعت در عزاداری حسینی جلوگیری کنند.
فتاحی تصریح کرد: مبلغین باید مروج اخلاق دینی بوده و در خصوص اصلاح اخلاق مردم نهایت همت خود را به کار گیرند و از آنجایی که در مراسم عزاداری اقشار مختلف جامعه حضور دارند، این ایام فرصت مناسبی برای تحقق این امر فراهم می سازد.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان ایلام عنوان کرد: نقش مبلغان دینی در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان بی بدیل است و آنان با فرهنگ سازی و تبلیغ و تبیین معارف دینی و اخلاقی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش محوری دارند.
وی در پایان تصریح کرد: روحانیان با شیوه خلاقانه در سخنرانی‌های خود می‌توانند مفاهیم و ارزش‌های اسلامی را به خوبی به جامعه هدف انتقال داده و نقش مهمی را در آگاه سازی و فرهنگ سازی رفتارهای صحیح اجتماعی در جامعه ایفا کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: