کد خبر: 3647555
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶
گروه بین‌الملل: پلیس چین به مسلمانان منطقه سین کیانگ دستور داد تا تمامی محصولات دینی از جمله جانمازها و نسخه‌های قرآنی را تحویل مأموران دهند.
دستور پلیس چین برای جمع آوری نسخه‌های قرآن
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «ucanews»، پلیس چین اعلام کرد در صورتی که مسلمانان از این دستور سرپیچی کنند با خاطیان برخورد خواهد شد.

مقامات سین کیانگ به همه مناطق و مساجد هشدار داده‌اند که اقلیت‌های مسلمان اویغور، قزاق و قرقیز در صورت تحویل ندادن نسخه‌های قرآنی مجازات سختی خواهند شد.

مأموران کار جمع آوری نسخه‌های قرآنی و جانمازها را در روستاها و شهرها آغاز کرده‌اند.

دیلکسات راکسیت،سخنگوی کنگره جهانی اویغور اعلام کرد: ما ابلاغی دریافت کردیم مبنی بر اینکه هر مسلمان اویغور باید همه محصولات اسلامی موجود در خانه خود از جمله نسخه‌های قرآنی، جانمازها و هرچیزی که نماد اسلامی دارد را تحویل دهد.

وی افزود: این محصولات باید به صورت داوطلبانه تحویل داده شود در غیر اینصورت دارندگان آن‌ها با مجازات سختی روبه رو خواهند شد.

مسلمانان چین به ویژه مسلمانان ایغور سال‌ها است که از سوی مقامات چینی مورد هدف تبعیض‌های شدیدی قرار گرفته‌اند؛ دولت چین به بهانه مقابله با افراط‌گری، اقلیت مسلمان این کشور را با اعمال محدودیت‌های مختلف از جمله ممنوعیت داشتن ظاهر اسلامی و حجاب، ممنوعیت روزه داری و آموزش قرآن تحت فشار قرار داده است/.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: