کد خبر: 3648095
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴
وزیر بهداشت نوشت؛
گروه شبکه‌های اجتماعی: وزیر بهداشت، در کانال تلگرامی خود با اشاره به گرامیداشت روز جهانی سالمند، این روز را فرصتی برای ادای دین به کسانی دانست که مایه برکت و نعمت جامعه هستند.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در کانال تلگرامی خود با اشاره گرامیداشت روز جهانی سالمند، این روز را فرصتی برای ادای دین به کسانی دانست که مایه برکت و نعمت جامعه هستند.
وزیر بهداشت در کانال خود چنین نوشت:
از امروز هفته‌ای را آغاز می‌کنیم برای پاسداشت کسانی که دوران سالمندی را با همه شیرینی‌ها و تلخی‌هایش سپری می‌کنند؛ آن‌ها که مایه برکت و نعمت جامعه ما بوده و هستند.
فصل سالمندی ویژگی‌های خاص خود را دارد و بر ماست که با مهربانی و صبوری، دین خود را به نازک دلانی که روزگاری چون کوه در برابر سختی‎های زندگی ایستادگی و ما را حمایت کرده‌اند، ادا کنیم.
نکته‌ای که در این عرصه باید به آن عنایتی جدی داشته باشیم، اینکه پیامد طبیعی برنامه‌های توسعه و پیشرفت نظام‌های سلامت، سالخوردگي ساکنان کره خاکی است. از جمله تخمین زده می‌شود تا ۲۰ سال آینده بیش از ۱۵درصد جمعیت کشور ما را سالمندان تشکیل دهند.
همچنین در جهان معاصر، افزایش کیفیت زندگی و مشارکت فعال اجتماعی در طول عمر، از نیازهای ضروری زندگی بشر محسوب می‌شود؛ به همین دلیل باید زیرساخت‌ها و خدمات به‌نحو مطلوب توسعه یابد و اجرای راهنماهای بالینی، ایجاد نظام ارجاع و پرونده الکترونیک سلامت مورد توجه قرار گیرد.
نکته مهم دیگر، فرهنگ‌سازی برای دقت و توجه بیشتر مردم به امر پیشگیری و حفظ و ارتقای سلامت شخصی است که نقش مهمی در داشتن نظام سلامتی کارآمد دارد.
امیدوارم با رعایت این موارد و تلاش برای تامین آینده‌ای بهتر برای سالمندان، نه در یک هفته که در تمام روزهای سال، دین خود را به این عزیزان ادا کنیم و از یاد نبریم که آنها ستون‌های تکرار ناشدنی خیمه خانه و خانواده ما هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: